Ubytování v Londýně – kolik stojí a jak si vybrat?

1780

Londýn, jedna z nejnavštěvovanějších metropolí na světě, nabízí turistům poměrně hodně bohaté nabídky, kde se na svých cestách ubytovat. Bohužel je ubytování v Londýně specifické svými vysokými cenami, pokud je srovnáváme s ostatními evropskými hlavními městy. Levné ubytování v Londýně zase obvykle zklame svou (ne) kvalitou. Ubytovacích zařízení je v Londýně nesmírně mnoho, ale zároveň hledání toho pravého není až tak jednoduché.

Jak si hledat ubytování v Londýně? Výběrem ubytování se (pokud máte tu možnost) zabývejte ještě před samotnou cestou do Londýna. Včasné rezervace vás nenechají v úplné nejistotě a navíc si drtivou většinu ubytovacích zařízení v Londýně můžete v klidu prohlédnou prostřednictvím fotek na internetu. Právě internet je také nejjednodušší cestou, jak si ubytování v Londýně najít. Vynikající jsou diskuze na cestovatelských serverech nebo přímo zahraniční webové stránky, nabízející ubytování.

Kolik stojí ubytování v Londýně?

Nejdražší, ale zároveň nejluxusnější variantou, jak se v Londýně ubytovat, jsou klasické hotely, které najdete po celém Londýně. Ty nejluxusnější jsou koncentrovány v okolí Temže, ale připravte se na cenu několika desítek liber za osobu na noc. Levnější hotely najdete dál od centra. Pokud jste neměli dostatek času zamluvit si v Londýně ubytování ještě před cestou, vyzkoušejte štěstí ve čtvrtích, resp. v několika ulicích vedle sebe, kde je soustředěno víc ubytovacích zařízení. Takové místo se nalézá např. u nádraží Kings Cross. Stanice metra je odtud vzdálená jen pár minut pěšky, ovšem ubytování je samozřejmě nižší kategorie, ale zato levné. Vyjde přibližně na 50 liber za celý pokoj na noc. Zhruba stejnou sumu zaplatíte např. v hotelu Aquarius poblíž Hyde Parku nebo v Piccadilly Backpackers Hostel, přičemž oba zaujímají velmi výhodnou polohu blízko centra Londýna.

Obecně platí, že je nejvýhodnější ubytovat se v prvním nebo druhém městském dopravním okruhu. Do centra je to relativně kousek, takže máte možnost ušetřit peníze za dopravu. Pokud vám vzdálenost od centra nedělá problém, ubytovat se můžete v hotelech Formule 1. Zde stojí pokoj pro 1-3 osoby přibližně 30 £ na noc.

Předchozí článekUbytování v USA – kolik stojí a jak si vybrat?
Další článekUbytování ve Španělsku – kempy, hotely, apartmány, domy, chaty i volné táboření