Ubytování ve Francii – kempy, hotely, apartmány, domy, chaty i volné táboření

916

Ve Francii je turistika velmi populární a téměř nikde není problém sehnat dostupné ubytování. Ceny sice nejsou stejně lidové jako například ve Španělsku, přesto lze bez problémů uspokojit všechny nároky. Navíc zde neplatí zákaz táboření.

Kempy a táboření

Na rozdíl od většiny Evropy se ve Francii smí tábořit a bivakovat, pokud to není výslovně zakázáno. Není proto problém kdekoliv přespat či pobýt v karavanu. Samozřejmě se nevyplatí páchat nějakou škodu či nepřístojnosti, jinak vás majitel rychle vyprovodí. K dispozici je také řada dostupných kempů všech cenových kategorií, takže pro méně náročné cestovatele je Francie ráj.

Chaty, útulny, bivaky

Zejména ve vysokohorském terénu Alp, ale také v Pyrenejích, existuje řada chatiček a bivaků bez obsluhy. Někde je ubytování zdarma, někde je kasička. Vždy se předpokládá, že doplníte co jste vzali ze zásob či dáte něco výměnou. Podobné bivaky samozřejmě nejsou určeny pouze šetřivým Čechům, ale také mohou za špatného počasí mnoha lidem ušetřit potíže či zachránit život.

Hostely a ubytovny

Ve Francii jsou populární mládežnické a turistické ubytovny, které najdete skoro všude. V zemi působí tři organizace provozující mládežnické ubytovny, další síť provozují na horách alpinisté a řadu jednotlivých ubytoven provozují města. Vždy je k dispozici sociální zařízení, kuchyňka a společná noclehárna, ceny za noc bývají i pod €10. Hostely jsou poněkud komfortnější, není to však vždy pravidlem. Ceny se pohybují obvykle mezi €15 až €30 podle typu pokoje a sezóny.

Hotely

V turistických oblastech, přímořských letoviscích i velkých městech je dostatek hotelů všech cenových kategorií. Ty levné jsou často horší jak lepší hostel, ve slušných hotelech stojí noc za osobu obvykle od €40 výše. Lepší hotely mají samozřejmě odpovídající zázemí, u moře jsou k dispozici i soukromé pláže či bazény se sladkou vodou.

Apartmány a domy k pronajmutí

Zejména v přímořských oblastech, ale i na horách, lze sehnat apartmány či celé chaty a domy k pronajmutí. Obvykle bývá minimální doba pronájmu stanovena na týden a v sezóně je cena mnohem vyšší. Přesto lze s trochou snahy sehnat dostupné ubytování, zprostředkování vám zajistí i řada českých CK.

Předchozí článekUbytování v Itálii – kempy, hotely, apartmány, domy, chaty i volné táboření
Další článekUbytování v Anglii – kempy, hotely, apartmány, domy, chaty i volné táboření