Ubytování v Anglii – kempy, hotely, apartmány, domy, chaty i volné táboření

1329

Anglie nabízí celou paletu ubytovacích možností, potěšení budou zejména příznivci kempování a B&B. S hotely to je mimo turistické oblasti a pobřeží poněkud slabší. Vyplatí se rezervace dopředu, na místě je cena prakticky vždy výrazně vyšší a v turistických oblastech nemusí být snadné sehnat volné místo.

Obecně je Anglie považována za zemi s jedním z nejdražších ubytování v rámci Evropy. Mezi nejdražší lokality v Anglii, co se týká ubytování, se nejčastěji řadí Londýn a jihovýchodní Anglie. O něco levněji je v oblasti Walesu a v severní části Anglie. Během zajišťování ubytování v Anglii je třeba dávat si pozor na to, zda jsou již do ceny za ubytování zahrnuty veškeré poplatky, např. za plyn, internet, vodu, apod. V mnohých ubytovacích zařízeních se také vybírá záloha předem.

Volné táboření

Táboření není sice oficiálně povoleno, ale vesměs se toleruje. Téměř každý kousek země někomu patří, přesto není problém postavit stan na louce či v lesíku, otrlejší povahy kempují dokonce i v městských parcích či na hřištích. Vyvarujte se však přelézání plotů a zídek. Pokud chcete předejít možným problémům, raději se zeptejte místního farmáře. Zejména ve Skotsku je stanování celkem běžné, pozor však na dobytek a podmáčené louky. Pokud možno se vyhněte rozdělávání ohně, zejména na soukromých pozemcích.

Kempy

Po celém území Velké Británie se nachází několik tisíc kempů. Kempování je velmi populární, s ohledem na časté srážky jsou však v kurzu zejména obytné vozy.

Hostely a B&B

Specifikem Velké Británie je hustá síť B&B a ubytování v soukromí, na venkově seženete ubytování prakticky kdekoliv. Přes anglickou uzavřenost často narazíte na milé a pohostinné domácí a za cenu často stejnou jako v hostelu máte mnohde pořádnou anglickou snídani navíc. Hostely začínají cenově již od cca £10, v sezóně však bez rezervace snadno i dvojnásobek. Vyplatí se číst cestovatelské recenze, někteří provozovatelé se s hygienou či opravami příliš nevzrušují.

Hostely jsou skvělou variantou i pro ty, kteří hledají levné ubytování v anglických městech. Jedná se o ubytovací zařízení, kde se obvykle v jedné místnosti nachází více postelí a sociální zařízení je společné, umístěné na chodbě. Jejich výhodou je poloha poblíž center měst a nízká cena, která se řádově pohybuje kolem £20 na noc.

Hotely

Hotely se vyskytují ve vyšší hustotě zejména ve Skotsku, v samotné venkovské Anglii je to výrazně slabší. Kvalita se může velmi lišit, ceny levnějších zařízení se běžně pohybují v řádu £30-50 za noc. Lepší hotely poskytují výborné služby, za pohodlí si ovšem značně připlatíte.

Klasické hotely se nacházejí snad v každém městě v Anglii. Jejich cena záleží na poloze a kategorii hotelu. Kvalitní hotely v Londýně nabízí ubytování za několik desítek liber za osobu na noc. Ceny za noc v hotelu se pohybují přibližně od 60 £ na noc.
Známé anglické „bed and breakfast“ neboli B&B nabízejí nocleh a snídani, a to ve většině případů v soukromých domech. Obvykle se nacházejí dál od centra a platí se zde přibližně 40 £ na noc.

Velmi známé nejen v Anglii jsou hotely Formule 1. Jejich nevýhodou však je poloha poměrně hodně vzdálená od center měst. Tyto hotely však nabízejí levné a čisté ubytování se sociálním zařízením na chodbách. Noc v hotelu F1 obvykle stojí kolem 40 £ na noc.

Apartmány a domy k pronajmutí

Pronajímání domů a chat není tak běžné jako jinde v Evropě, přesto lze takové ubytování sehnat, zejména na pobřeží a v turistických oblastech.

Ubytování v Anglii nabízí obrovské množství možností od luxusních hotelů až po kempy při okrajích měst. Díky možnostem internetu si lze ubytování v Anglii snadno zamluvit předem a předejít tak zbytečné nejistotě během cestování.

Předchozí článekUbytování ve Francii – kempy, hotely, apartmány, domy, chaty i volné táboření
Další článekDovolená na Rhodosu – zajímavá místa, památky a další zajímavosti řeckého ostrova