Ubytování v USA – kolik stojí a jak si vybrat?

1296

USA je obrovskou zemí s bohatými možnostmi ubytování. Při jeho výběru je třeba si předem ujasnit, jaká místa hodláte navštívit a podle toho pak ubytování vybírat. Velmi výhodné je si zařízení zamluvit předem přes internet, a to alespoň na první den. Spousta ubytovacích zařízení dává při zamluvení přes internet nějakou slevu a vy se tak vyhnete nejistotě a zbytečnému hledání hotelu během cesty.

Kolik stojí ubytování v USA?

V USA jsou k dispozici hotely, motely, hostely i kempy nejrůznějších cenových kategorií, účtujících si za noc řádově od 10 do stovek dolarů. Cena samozřejmě závisí na lokalitě i kvalitě ubytování.

Vyšší kvalitu ubytování nabízí v USA hotely. Najdete je v snad každém větším i menším městě. Koupelna i WC jsou obvykle pro každý pokoj samostatné. Pokoje jsou obvykle 2- nebo 3-lůžkové a v každém je k dispozici fén, mnohdy i televize, lednička či klimatizace.

Levnější variantou ubytování v USA jsou motely, které bývají turisty využívány velice často hlavně kvůli nízké ceně a zároveň kvalitě ubytování. Většina má totiž ke každému pokoji vlastní sociální zařízení a další vybavení, jako televizi nebo lednici. Za noc a osobu si motely v USA obvykle účtují přibližně od 30 do 100 USD. Za další osobu na pokoji se obvykle účtuje menší částka, zpravidla kolem 10 – 15 USD.

Cenově velmi výhodné ubytování v USA poskytují hostely, které si za noc a osobu účtují přibližně 10 – 30 USD, ovšem místnosti jsou společné pro více osob. Spí se často na patrových postelích, sociální zařízení je obvykle umístěno na chodbě a je tedy pro všechny společné. Místnosti obvykle nejsou vybaveny televizí, ledničkou ani jiným příslušenstvím. Při výběru hostelu si předem ověřte, zda nabízejí pokoje pro obě pohlaví společně a nebo zvlášť.

Zejména poblíž národních parků a turisticky vyhledávaných míst se vyskytují kempy. Kempy se obvykle zamlouvají maximálně na 1 – 2 týdny. Na jednom kempovém místě můžete postavit až 3 stany. K dispozici obvykle máte stůl s lavicemi, suché WC, pitnou vodu a sprchy (obvykle za poplatek). Cena za jedno kempové místo, kde lze umístit více stanů, se pohybuje kolem 10 – 20 USD. V případě lépe vybavených kempů se můžete setkat s vyšší cenou.

Předchozí článekUbytování v New Yorku – kolik stojí a jak si vybrat?
Další článekUbytování v Londýně – kolik stojí a jak si vybrat?