Ubytování v New Yorku – kolik stojí a jak si vybrat?

1716

Do jednoho z nejnavštěvovanějších měst v USA proudí každoročně davy turistů a možnosti ubytování jsou zde nesmírně bohaté a různorodé. Ubytovat se můžete jak v luxusních hotelích, tak i v levných ubytovnách. Cena za ubytování se přirozeně odvíjí od polohy a především kvality zařízení. Při výběru ubytování v New Yorku je třeba si uvědomit, jaká místa zde chceme navštívit a jakou cenovou kategorii hledáme. Při hledání ubytování v New Yorku skvěle pomůže internet, kde si můžete přečíst recenze na spousty hotelů a rovnou si je zamluvit. Pozor je třeba dávat si i na celkovou sumu za ubytování. Mnohdy k ní totiž nebývají přičteny poplatky za vodu, elektřinu nebo internet.

Kolik stojí ubytování v New Yorku?

Obecně lze říci, že ubytování v New Yorku nepatří mezi ty nejlevnější, ovšem dá se zde najít plno levných hotelů a hostelů, poskytujících slušné podmínky. U těch nejdražších hotelů na Manhattanu očekávejte cenu od 200 – 500 USD. Levné ubytování v New Yorku sice na Manhattanu najdete také, ale lépe určitě uspějete ve čtvrtích jako je Queens nebo Brooklyn. Další levné ubytování pak naleznete v oblasti kolem letiště JFK. Pokud ale hodláte cestovat a poznávat především Manhattan, počítejte s většími časovými ztrátami a útratou za dopravu. Ceny za ubytování na osobu za noc se v hotelích mimo Manhattan pohybují kolem 1500,- Kč. Levné a přitom relativně dostupné ubytování nabízí např. Broadway hotel, který si za noc a dvě osoby účtuje v přepočtu přibližně 1800,- Kč. Dalšími podobnými zařízeními jsou Hotel Pensylvania nebo Seton. Zajímavý je také Hotel on Rivington, nacházející se přímo na Manhattanu.

Pokud máte tu možnost, je lepší zamluvit si ubytování v New Yorku ještě před příjezdem do města. Shánění hotelu až na místě je zdlouhavé a rozhodně nepohodlnější než možnosti hledání na internetu. Pokud máte v plánu bydlet na Manhattanu, připravte se buď na vysoké ceny za ubytování nebo jeho nízkou kvalitu.

Předchozí článekKam v Hannoveru – zajímavá místa a památky aneb co navštívit?
Další článekUbytování v USA – kolik stojí a jak si vybrat?