Pescara v Itálii – památky, zajímavá místa a tipy na výlety

14858

Pescara je městem na východním pobřeží Apeninského poloostrova, leží tedy u Jaderského moře a jde o jeden z italských přístavů. Konkrétně se nachází v oblasti Abruzzo, její rozloha činí 33,6 km2 a žije tu přes 120 000 obyvatel. Ačkoli byste toto město jen těžko hledali na předních místech turistických průvodců, faktem zůstává,že za minimálně jednodenní návštěvu určitě stojí.

V Pescaře se totiž nalézá nejen univerzita, ale také některá turisticky zajímavá místa. Navštívit tady kupříkladu lze různé církevní i světské stavby. Město ovšem disponuje také pěknými parky, a vzhledem k tomu, že se nachází na pobřeží, se tu nacházejí i zajímavé pláže. Pokud tedy na svých cestách zavítáte právě do Itálie, návštěvu Pescary minimálně zvažte.

Zajímavá místa a památky v italské Pescaře

Katedrála San Cetteo (Cathedral of San Cetteo)

Pokud si nenecháte ujít církevní stavby, nejdůležitější katolickou památkou v Pescaře je trojlodní katedrála San Cetteo. Její výstavba však nebyla právě nejjednodušší. Ve 20. letech 20. století byl nejprve kvůli špatnému stavu stržen starý románský kostel a na jeho místě začal vznikat nový. Ten byl dokončen před 2. světovou válku, ale během tohoto konfliktu došlo k poškození. Budova tedy získala svou podobu teprve po válce a katedrálou se stala až v roce 1977. Návštěvníky přitom zaujme nejen svou sněhobílou fasádou, ale také krásnými obrazy a varhanami Mascioni uvnitř.

Bazilika Panny Marie Sedmibolestné (Basilica of Our Lady of Seven Sorrows)

Druhou církevní stavbou v Pescaře, kterou chceme zmínit, je bazilika Panny Marie Sedmibolestné. Její vznik se datuje do 17. století a údajně mu předcházel zázrak, totiž mariánské zjevení. Na jeho místě vyrostla právě tato bazilika, která ovšem během dalších staletí doznala určitých změn. Stavba sice možná není esteticky zajímavá jako předchozí, nicméně se jedná o význačnou památku. Především během první červnové neděle, kdy zde probíhá slavnost, sem míří poutníci z Abruzza i dalších míst.

Most Ponte del Mare

Asi nejzajímavější světskou stavbou ve městě je Ponte del Mare, tedy velmi mladý most. Stavba totiž začala až v roce 2007 a ke slavnostnímu otevření pro veřejnost došlo 8. prosince 2009. Buď jak buď, v současné době se jedná o nejdelší most pro pěší a pro cyklisty v Itálii. Jeho délka totiž činí 466 metrů. Spojuje přitom jižní pobřeží se severní částí Pescary a je součástí cyklistické cesty, jež vede z Ravenny do Santa Maria di Leuca. Oblast si tedy můžete bez problémů projet i na kole.

Muzeum delle genti d’Abruzzo (Museum of the people of Abruzzo)

V Pescaře se nachází i několik muzeí, z nichž vám chceme doporučit především to, které se věnuje lidem v regionu Abruzzo. Navštívit jej můžete v budově, která vyrostla z pozůstatků staré pevnosti ze 16. století. Pokud totiž při návštěvě cizích krajů rádi poznáváte jejich historii, právě zde si lze prohlédnout nálezy a další svědectví o životě Abruzzanů od prehistorie do průmyslové revoluce.

Přírodní rezervace Pineta Dannunziana

Pescara má co nabídnout nejen příznivcům historie, ale také milovníkům přírody. Ve městě totiž existuje několik parků. Asi nejznámější je ovšem přírodní rezervace s názvem Pineta Dannunziana. Tu najdete v jižní části města a disponuje rozlohou 53 hektarů. Hned 35 hektarů z toho tvoří staré lesy. Park je rozdělen na pět částí a ze dřevin mu dominují především borovice.

Pobřeží Pescary

Vyrazit na pobřeží Apeninského poloostrova a nevykoupat se v moři by pochopitelně nešlo. U moře se nachází hned několik zajímavých míst. Turisty oblíbené je např. Jižní pobřeží (Riviera Sud) a další lidé se chodí bavit na místo s názvem Nettuno Beach Club, jehož součástí je i restaurace. Pobřeží Pescary navíc nepřeje pouze vodním radovánkám, ale také plážovým sportům. V roce 2015 se tu dokonce konaly Středomořské plážové hry s mezinárodní účastí.

Kam na výlet do okolí Pescary

Krásné pláže, které umožňují rozličné aktivity, však naleznete i v okolí. Oblast Abruzzo se totiž může pyšnit celkem 129 km dlouhým pobřežím, jež na mnoha místech na první pohled zaujme zlatavým pískem. Za nejkrásnější je považováno letovisko Silvi Marina, které naleznete 20 km severně od Pescary. Díky nádherným plážím a průzračnému moři bývá dokonce nazýváno perlou adriatického (jaderského) pobřeží. Při zkoumání okolí Pescary byste tedy měli vyrazit především sem.

Pouze 5 km severně se nalézá i další oblíbené letovisko Montesilvano a severozápadním směrem lze na mapě najít i město Chieti, které je známo hlavně díky antickým památkám. Oblast Abruzza tedy nabízí opravdu zajímavá města i pláže. Musíme však konstatovat, že 99 % povrchu tvoří pohoří a kopcovitá krajina. Více než polovinu území přitom zabírají tzv. Abruzské Apeniny. Příznivci fyzických aktivit si tedy rovněž přijdou na své. Na severu oblasti se dokonce tyčí k nebi nejvyšší hora poloostrova, a to Corno Grande s nadmořskou výškou 2 912 m.

Pescara a vůbec celé Abruzzo zkrátka nepatří mezi místa, kde byste se od rána do večera nudili. Můžete si tu prohlížet památky či přírodní rezervace, pořádně do těla si dát při horských túrách a následně zregenerovat na místních plážích. Pokud navíc neradi cestujete za hranice autem, nejedná se o žádný problém. Jen 5 km od centra města se totiž nachází mezinárodní letiště (Abruzzo International Airport), jednoduše sem tedy lze vyrazit i letecky.

Předchozí článekKaribský ostrov Martinik – zajímavá místa, památky a tipy na výlety
Další článekPadova v Itálii – památky, zajímavá místa a tipy na výlety