Pattaya v Thajsku – kam se vydat a jaká zajímavá místa a památky vidět?

5504
Letecký pohled na město Pattaya v Thajsku | epixx/123RF.com
Letecký pohled na město Pattaya v Thajsku | epixx/123RF.com

Nejstarší thajské letovisko Pattaya bylo objeveno v průběhu vietnamské války americkými vojáky. Rychle se z malé rybářské vesnice proměnilo v oblíbenou a vyhledávanou rekreační destinaci. Dnes zde najdete spoustu špičkových hotelů téměř ve všech cenových kategoriích, skvělé restaurace i značkové obchody.

Pattaya není zajímavá svou minulostí. Historických památek tu příliš mnoho nenajdete. Její hlavní atrakcí jsou totiž pláže. Velkým lákadlem je i zdejší velmi pestrý noční život. Stovky tisíc návštěvníků z celého světa sem však míří především za windsurfingem, vodními lyžemi, plaváním, válením se u moře, šnorchlováním a jachtingem. Pattaya je doopravdy velmi aktivním moderním městem a tak vedle vodních sportů tady můžete vyzkoušet bungee jumping, cyklistiku, motokáry, thajský box, golf a paintball. Zapomenout nesmíme ani na rybáře, kteří tu mají skutečně skvělé podmínky pro svou vášeň. Ostatně ryby, jsou rovněž i největším lákadlem zdejších restaurací.

Pattaya je dobrý odrazovým můstkem pro pořádání výletů na okolní ostrovy.

TOP atrakce Pattayi

  • Jedním z nezapomenutelných momentů v Pattayi je procházka zdejšími nočními ulicemi. Městská pěší zóna (Walking street) skýtá 500 metrů neuvěřitelné zábavy. Nic podobného nikde jinde v Thajsku nenajdete. Oblast je od 18. hodin pro auta uzavřena a začíná tu noční život, který utichá až v časných ranních hodinách. Nachází se tu spousta barů, pivnic, restaurací i nočních klubů. Zajímavé je i to, že přes den je tato část města takřka opuštěná. V noci však ožívá. Ze všech stran tu svítí neony, duní hudba různých žánrů, ze všech stran se na vás hrnou prodavači jídla, nechybí tu ani pouliční představení a zvířata z celého světa.
Noc ve Walking Street v Pattayi v Thajsku | pkproect/123RF.com
Noc ve Walking Street v Pattayi v Thajsku | pkproect/123RF.com
  • Svatyně pravdy (Sanctuary of Truth) vás ohromí svou komplikovanou architekturou i filozofií. Jde o krásnou ukázku toho, co lidská šikovnost dokáže. Stavba je vyřezána výhradně z teakového dřeva a postavena do úctyhodné výšky 105 metrů.
Svatyně pravdy v Pattayi | chuyu/123RF.com
Svatyně pravdy v Pattayi | chuyu/123RF.com
  • Nejúchvatnější zahradou v celém Thajsku, ne-li na světě, je Nong Nooch, která zahrnuje prvky francouzské zahrady ze 17. století, Stonehenge a zahradu tvořenou výhradně kaktusy, bonsaje a tropické palmy. Najdete tu 670 druhů orchidejí. Konají se tu i přehlídky thajského tance, boxu, bubnování a talentové show slonů.
Zahrady Nong Nooch v Pattayi | aksenovko/123RF.com
Zahrady Nong Nooch v Pattayi | aksenovko/123RF.com
  • Plovoucí Market představuje další unikum spojeno s prodejem suvenýrů, ovoce, jídla, umění, řemesel, pohlednic a oblečení. součástí toho všeho jsou i pravidelné kulturní pořady a demonstrace. Někteří z prodejců tu své zboží prodávají z tradičních člunů a kanoí.
Plovoucí trhy v Pattayi v Thajsku | mansum007/123RF.com
Plovoucí trhy v Pattayi v Thajsku | mansum007/123RF.com
  • Další zdejší velkou atrakcí je tzv. “Velký Buddha” nebo také Wat Phra Khao Yai. Své jméno si právem zaslouží, protože se jedná o tu největší sochu Buddhy v regionu. Socha je vysoká 18 metrů a umístěna je ve výšce přibližně 100 metrů nad mořem. Buddha díky svému zlatému zbarvení září do dálky. Obyvatelé sem chodí často za modlitbou. Místo však zaujme i svým úchvatným výhledem.
Socha Velkého Buddhy v Pattayi | taolmor/123RF.com
Socha Velkého Buddhy v Pattayi | taolmor/123RF.com
  • Nejde však o nejlepší výhled, ten nejlepší výhled na město skýtá tzv. Khao Pattaya View Point, Vyhlídka na Pattayu, která se nachází na kopci Pratumnak. Úžasný pohled je tu ve dne i v noci. Pozor však na prodejce suvenýrů, kteří se tu snaží vydělat na prodeji tretek turistům.
Pohled na Pattayu z kopce Pratumnak | asiastock/123RF.com
Pohled na Pattayu z kopce Pratumnak | asiastock/123RF.com

Noční život v Pattayi

Zdejší noční život je proslulý. Asi nejrušnější je Walking Street (Pěší zóny). Najdete tu spoustu klubů, diskoték, barů, go-go masážních salónů a ještě mnoho dalšího. Nechybí tu ani kabaretní show a místa, kde jsou prodávána levná jídla a nápoje.

Pattaya a nákupní příležitosti

Nákupních příležitostí je tu víc než dost. Samozřejmě, že Bangkok je jiná liga, nicméně i tu je řada možností. Ohromné množství obchodních center a tržnic. Je tu také spousta obchodů se suvenýrů a také i butiků těch nejlepších značek. Na trzích najdete levné kopie značek, a dále pak i potraviny, kosmetiku, hračky, kuriozity, rostliny i zvířata. Co se tu však doopravdy vyplatí koupit, tak to jsou hi-tech produkty.

Co ochutnat?

Thajská kuchyně je výborná a Pattaya oplývá spoustou restaurací, které vaří přímo fantasticky. Vedle thajské kuchyně si tu však můžete vychutnat kuchyni čínskou, japonskou, korejskou, mexickou, indickou, francouzskou, německou, britskou, americkou, kuchyni Středního východu a dokonce i Skandinávkou kuchyni. Největší chloubou jsou samozřejmě čerstvé ryby.

Předchozí článekCasablanca v Maroku – kam se vydat a jaká zajímavá místa a památky vidět?
Další článekZajímavá místa a památky v Ašchabadu – kam se vydat, co vidět a navštívit?