Moulin Rouge v Paříži

1670
Moulin Rouge v Paříži | bbsferrari/123RF.com
Moulin Rouge v Paříži | bbsferrari/123RF.com

Pobyt v Paříži ve vás může zanechat hluboké kulturní a společenské zážitky, o tom bez debat. Avšak mnoho z vás možná neví, kam se všude vydat, co všechno navštívit? Možností je více než dost, máme pro vás tip, který byste neměli přehlédnout! Jedná se o Moulin Rouge. Podívejte se do tohoto nejznámějšího francouzského kabaretu!

Moulin Rouge naleznete v pařížské čtvrti Pigalle. Přes den se jedná o nenápadnou stavbu větrného mlýnu, která se však s postupem nadvlády večera a noci začne proměňovat a oživovat. Kabaret byl otevřen již v roce 1889. Tento, v překladu Červený Mlýn se stal postupem času velmi populární tančírnou a to především mezi lidmi, kterým nebyla zábava a tanec cizí. Stejnou měrou, ne-li dokonce větší, byl však kritizován. Podle některých Pařížanů v něm byla zábava až moc otevřená a dívky, které při ní vystupovaly, nebyly zrovna nejlepší morálky. I přesto zde byla i nejedena návštěva královské rodiny a jak bylo znát, všichni se náramně a nerušeně bavili. Proč se tedy neodreagovat!

V současné době objekt Moulin Rouge poskytuje základnu pro vzhlédnutí několika představení. Tím nejhranějším je hra „Férie“, při níž účinkuje na sto umělců a 60 tanečnic, vskutku nádherná podívaná! Inscenace stála přes sedm milionů eur, které byly mimo jiné vloženy do kostýmů a jedinečných kulis, jedná se například i o tanec s hady v obřím akváriu.

Některé divadelní představení zde můžete vzhlédnout každý večer ve 21.00 a 23.00 hodin. Dopřát si můžete i večeři, ta bývá kolem 19. hodiny. Vstup je umožněn ve společenském oblečení, není však striktně vyžadováno sako nebo kravata. Diváky mohou být děti až od šesti let. Cena se pohybuje v závislosti na konkrétním představení, je však třeba počítat s nadstandardním vstupem, co se týká finanční nákladnosti, začíná na sto eurech! Za tu jedinečnou atmosféru a luxus to však stoprocentně stojí.

Pokud tedy nebudete vědět, co s volným večerem v Paříži, zavítejte do Moulin Rouge!

Předchozí článekPařížské Město věd a průmyslu
Další článekPařížské muzeum d´Orsay