Mapa ostrova Svatý Kryštof a Nevis – kde leží Svatý Kryštof a Nevis?

885

Svatý Kryštof a Nevis je ostrovním státem v Karibském moři, přičemž patří do pásu, který se nazývá Malé Antily a konkrétně je řazen mezi Závětrné ostrovy. Tato země existuje teprve čtvrt století, neboť nezávislost na Spojeném království získala teprve v roce 1983. Pro turisty je velkým lákadlem poklidná atmosféra a krásná příroda. Relaxovat tu navíc lze na několika zajímavých plážích. Za všechny jmenujme alespoň Frigate Bay nebo Turtle Bay.

Svatý Kryštof a Nevis ovšem disponuje také několik městy, které stojí za návštěvu. Kromě toho hlavního (Basseterre) se jedná o Charlestown. Tento karibský stát má také místo, jež je zařazeno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Jedná se o Old Brimstone, tedy o velmi zachovalou pevnost, která je pěkným příkladem vojenské architektury Karibiku 17. a 18. století.

Kde leží Svatý Kryštof a Nevis – poloha a základní geografické informace o Svatém Kryštofu a Nevis

Tento stát sestává ze dvou ostrovů, které odděluje průliv. Jde o větší a podlouhlý Svatý Kryštof a menší, kulatý a zelenější Nevis, který od vyhlášení nezávislosti usiluje o samostatnost. Okolo obou ostrovů se rozkládají korálové útesy a vody jsou plné zajímavé mořské fauny. Na pevnině se nacházejí tropické lesy, ačkoli dochází k odlesňování kvůli zemědělství. Souřadnice země jsou 17°19’48“ severní šířky a 62°40′ západní délky.

Blízké ostrovy:

  • Svatý Martin
  • Saba
  • Sint Eustatius
  • Montserrat

Svatý Kryštof a Nevis má celkovou rozlohu 261 km2 a žije tu zhruba 55 000 obyvatel. Jde tedy o jednu z nejmenších a nejméně lidnatých zemí světa. Hlavní město Bassterre se nachází na jihu většího ostrova Svatý Kryštof a jedná se o průmyslové centrum země, neboť se tu zpracovává cukr. Blízko města se nachází Národní park Brimstone Hill, v němž naleznete i výše zmíněnou pevnost.

Nejvyšším vrcholem státu je stratovulkán Liamuiga, který se rozkládá v západní části ostrova Svatý Kryštof a měří 1156 metrů. Nejedná se ovšem o jedinou zajímavou sopku. Uprostřed ostrova Nevis se nalézá Nevis Peak, jež je vysoká 985 metrů a rovněž není aktivní.

Předchozí článekMapa Středoafrické republiky – kde leží Středoafrická republika?
Další článekMapa Svazijska – kde leží Svazijsko?