Mapa Nikaragui – kde leží Nikaragua?

0
550

Nikaragua (Nikaragujská republika) představuje stát ve Střední Americe. Zdejším úředním jazykem je španělština. Země byla v minulosti krom Španělska kolonizována i Velkou Británií. Neustále se tu rozvíjí cestovní ruch.

Přemýšlíte, jestli se vydat na průzkum do této země? Nikaragua má rozhodně co nabídnout příznivcům pěkné přírody, vysokohorské turistiky, ale také tu jsou vhodné podmínky pro surfování a můžete si tu mimo jiné sjet sopku na snowboardu („volcano boarding“).

A kam se konkrétně vydat? Pěknou podívanou vám dopřeje Monumento Nacional Cañon de Somoto. V tomto parku je řeka a velmi pěkné okolí. Dalším parkem je Parque Nacional Volcán Masaya. Tvoří ho sopečné krátery. Poskytnou vám jedinečný zážitek i nevšední podívanou. Kanoistika, pěší turistika i další aktivity na vás čekají rovněž v přírodní rezervaci Reserva Silvestre Greenfields.

Pokud vás lákají více města, vydejte se do hlavního města Manaqua. Snad nejzajímavější jeho památkou je Stará katedrála. Dále navštivte město León, konkrétně Katedrálu Nanebevzetí blahoslavené Panny Marie či muzeem Museo de Arte Fundación Ortiz-Gurdián. A jistě v zemi najdete i další místa, která vás zaujmou.

Kde leží Nikarague – poloha a základní geografické informaci o Nikaragui

Nikaragua leží mezi Karibikem a Pacifikem. Západní pobřeží je omýváno Tichým oceánem, východ Karibským mořem. Kromě níže zmíněných sousedních států (Honduras a Kostarika) jsou další nejbližší země vzdálené, oddělené oceánem.

Ve středu země najdete pohoří Kordillery. V něm je mnoho aktivních sopek. Tou největší, která je zároveň nejvyšším bodem země, je Mogotón a sahá do výšky 2 438 m n. m. Nejnižší bod představuje oceán.

Země je také charakteristická svými velkými jezery (největší sladkovodní jezero nejen této země, ale i celé Střední Ameriky je Lago de Nicaraqua), ale také krásnými pobřežími s plážemi a úrodnými nížinami.

Pro Nikaragui je typické tropické podnebí s průměrnými výškami do 28oC. Ve vyšších polohách je to o něco méně, cca do 22oC. Více srážek spadne na pobřeží Karibského moře (až 6 000 mm). V oblasti Karibského moře se vyskytují hurikány, a to především od července do října.

Sousední země:

  • Honduras
  • Kostarika

Nikaragua se rozkládá na ploše 129 494 km² a je tak největším státem Střední Ameriky. Žije tu přes 5,6 milionu obyvatel. Hlavním městem je Manaqua, v jejíž aglomeraci žije zhruba 1,8 milionu obyvatel. Jde zároveň o nejlidnatější město státu. Rozkládá se na ploše 173,7 km². Dříve byly hlavními městy Nikaragui Granada a León.

Přidat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here