Mapa Mauricia – kde leží Mauricius?

0
568

Mauricius je ostrovní stát, který sice patří k Africe, rozkládá se ovšem dosti daleko od samotného kontinentu, a to v Indickém oceánu. Patří přitom mezi ostrovy, které se souhrnně nazývají Maskarény, a kromě Mauriciu je tvoří Réunion, Rodrigues a Cargados Carajos. Z turistického hlediska se jedná o zajímavou destinaci, která snoubí krásnou přírodou (např. pralesy) se zajímavými historickými památkami.

Téměř celé pobřeží Mauriciu obklopují korálové útesy, které patří mezi hlavní lákadla pro turisty. Ti mohou navštívit rovněž krásné pláže, z nichž lze navíc pozorovat mořskou faunu jako např. delfíny v zátoce Tamarin Bay. Mauricijskou flóru lze obdivovat přímo na ostrově, ale také v botanické zahradě v Pamplemousses. Navštívit je možné rovněž kulturní krajinu Le Morne a lokalitu Aapravasi Ghat, tedy místa, jež upomínají na otrokářství a jeho vystřídání „svobodnou“ pracovní silou.

Kde leží Mauricius – poloha a základní geografické informace o Mauriciu

Mauricius se nachází v Indickém oceánu zhruba 900 km východně od Madagaskaru, přičemž se jedná o vulkanický ostrov. K zemi ovšem patří i další území, a to již zmíněný ostrov Rodrigues a několik menších ostrovů. Zatímco obě pobřeží se nacházejí v nižší nadmořské výšce (především severní břehy), v centrální části Mauriciu se rozkládá náhorní plošina. Ostrov na mapě najdete na souřadnicích 20°12′ jižní šířky a 57°30′ východní délky.

Nejbližší země:

  • Madagaskar

Rozloha Mauriciu je 2 040 km2, což z něj činí třetí nejmenší africkou zemi (menší už jsou pouze ostrovy Svatý Tomáš a Seychely). Žije tu ovšem 1,3 milionu obyvatel, hustota zalidnění je tedy opravdu vysoká (19. na světě). Dvě třetiny Mauricijců jsou přitom indického původu, takže nepřekvapí, že téměř polovina obyvatel ostrova vyznává hinduismus.

Hlavní město Mauriciu se nazývá Port Louis a nachází se na severozápadním pobřeží ostrova. Nejvyšším vrchol se naopak nalézá v jihozápadní části země a má poněkud dlouhý název Piton de la Petite Rivière Noire. Tato hora v pohoří Chaîne de la Rivière Noir měří 828 m.

Přidat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here