Mapa Kuvajtu – kde leží Kuvajt?

2157

Kuvajt (Stát Kuvajt) je konstituční monarchií nacházející se v jihozápadní Asii. Jde o hlavního světového producenta ropy. Z náboženstvích tu dominuje islám (přes 80 % obyvatel). Jsou zde i křesťané, hinduisté, pársové a další.

Kuvajt není zrovna zemí, do níž by směřovaly proudy turistů. Přesto pokud tu budete, najdete si zajímavé cíle, které ve vás zanechají dojem. Kam se tedy vydat v této zemi? Nenechte si ujít hlavní město Kuvajt s jeho moderní zástavbou. Za pozornost stojí především mrakodrap Al Hamra Tower a mnohé další budovy. Své si tu najdou i příznivci historických památek. Patří mezi ně například Šejkovým palácem (Seif Palace). Z jiných atraktivních měst si uveďme Al Ahmadi (leží nedaleko Kuvajtu). Mimo jiné jde o velmi významné průmyslové centrum, ale také si tu užijete zeleně v parcích. Nedaleko je město Al Jahra.

Z dalších pěkných míst země si jmenujme ještě ostrov Failakai (dilmunská kultura) s jeho vykopávkami, hřbitov vojenské techniky v Ali Al Salem Air Base a možná se necháte zlákat pouštní krajinou, do níž se turisté vypravují z města Al-Ahmadi.

Kde leží Kuvajt – poloha a základní geografické informace o Kuvajtu

Kuvajt leží v jihozápadní Asii na Blízkém východě. Povrch země je rovinatý, z velké části tvořen pouští Al-Dibdiba. Nejvyšší bod dosahuje pouze do výšky 306 m n. m. a není nijak pojmenovaný. Nejnižším bodem je Perský záliv. Při severovýchodním pobřeží jsou solné bažiny. Na jihozápadě je plošina (zde je o něco vyšší nadmořská výška). Na severu země najdeme náplavovou oblast Šatt-al-Arab.

V zemi jsou omezené zdroje sladké vody. Nejsou tu totiž stálé vodní toky. To má negativní dopad na zemědělství. Orná půda nedosahuje ani procento povrchu země. S povrchem souvisí i podnebí, které je suché s minimálním množstvím srážek. Nejnižší průměrné teploty tu jsou v lednu (cca 10 – 15oC), nejvyšší v červenci. Ty vystupují až k hranici 45oC.

Sousední země:

  • Irák
  • Saúdská Arábie

Kuvajt se rozkládá na ploše 17 818 km² a žije tu přes 2,3 milionů obyvatel. K zemi ještě náleží ostrovy. Jsou jimi hlavně Búbiján (největší ostrov Kuvajtu), Failaka. Země má stejnojmenné hlavní město – Kuwait City. To má rozlohu 200 km² a žije zde kolem půl milionu obyvatel v samotné centru a v metropolitní oblasti je to ještě mnohem více. Jde zároveň o největší město země. Najdete ho na severozápadním pobřeží perského zálivu.

Předchozí článekMapa Kostariky – kde leží Kostarika?
Další článekMapa Nigeru – kde leží Niger?