Mapa Dominikánské republiky – kde leží Dominikánská republika?

2680

Dominikánská republika je státem v Karibském moři a díky svým nádherným plážím a azurovému moři jde o velmi oblíbenou dovolenkovou destinaci. Jinak se však jedná o chudou zemi. Významnou složkou příjmů země tvoří právě cestovní ruch a více než pětina obyvatel pracuje v zemědělství. Mluví se tu převážně španělsky.

Jak jsme si výše uvedli, lidé sem cestují především za nádhernými plážemi. Jsou dokonce řazeny k těm nejkrásnějším na světě. Z konkrétních letovisek jsou nejoblíbenějšími především Punta Cana (se skvostnou pláží Bavaro Beach), Santo Domingo či Puerto Plata. A kam zamířit, pokud vás už bude nudit relax na pláži? Oblíbenou přírodní památkou je Damajaqua Cascades. Jde o kaskádu 27 vodopádů obklopenou bujnou vegetací. Z dalších zajímavých míst si uveďme jeskyni s přírodním jezerem Hoyo Azul, Národní podvodní park La Caleta (La Caleta Undewater National Park) a z historických památek je to například Katedrála Primada de America (ze 16. století). Příznivci doutníků by si neměli nechat ujít továrnu na doutníky La Aurora.

Kde leží Dominikánská republika – poloha a základní geografické informace o Dominikánské republice

Dominikánská republika je státem v Karibském moři. Konkrétně ho najdeme na východní částí ostrova Hispaniola, který spadá do souostroví Velké Antily. Ostrov sdílí s Haiti, ovšem Dominikánská republika zaujímá jeho větší část (2/3).

Povrch země je rozmanitý. Významné jsou tamější hory, především pohoří Cordillera Central. Ta největší nese název Pico Duarte a sahá do výšky 3 087 m n. m. Nejnižším bodem je jezero Enriquillo (-46 m).

Pobřeží je nížinaté. Zhruba 40% země pokrývají lesy. Tato země je ohrožena hurikány. Jinak podnebí je vlhké tropické s průměrnými teplotami do 30ºC.

Sousední země:

  • Haiti
  • Portoriko
  • Jamajka
  • Britské Panenské ostrovy
  • Kuba

Dominikánská republika se rozkládá na ploše 48 730 km² a žije tu přes 10,7 milionů obyvatel. Jeho hlavním městem je Santo Domingo. Město založil Bartoloměj Kolumbo roku 1496. Ve městě žije přes 3,8 milionů obyvatel. Jde o druhé nejlidnatější město Karibiku. Lidnatější je pouze Havana na Kubě.

Předchozí článekMapa Marshallových ostrovů – kde leží Marshallovy ostrovy?
Další článekMapa Etiopie – kde leží Etiopie?