Mapa Burundi – kde leží Burundi?

1110

Burundi je zemí ve střední Africe. Situace v zemi je momentálně značně nestabilní. Navíc zde panuje vysoká kriminalita a není tu dostatek základních potravin. Proto není doporučováno o návštěvě Burundi vůbec uvažovat, neboť aktuální situace turistice nepřeje.

V lepších dobách se ovšem jedná o zajímavou destinaci, která zaujme především přírodou.Tu lze obdivovat ve třech národních parcích (Kibira, Ruvubu a Rusizi) a pět přírodních rezervací, v nichž žije mnoho zajímavých živočišných druhů. A zmínit musíme rovněž vodopády s názvem Chutes de la Kagera. Návštěvníci ze zahraničí míří či spíše dříve mířili také k jezeru Tanganika a do hlavního města Bujumbura.

Kde leží Burundi – poloha a základní geografické informace o Burundi

Burundi je vnitrozemský stát, který se nachází v blízkosti rovníku, přičemž patří k těm hornatějším. Celá země se nachází v nadmořské výšce zhruba 800 až 2 000 metrů a na mapě ji naleznete na souřadnicích 3°40′ jižní šířky a 29°49′ východní délky. Panují v ní přitom vhodné podmínky pro zemědělství, což vede k poměrně velkému odlesňování. Z administrativního hlediska se Burundi člení na 18 provincií.

Sousední země:

  • Rwanda
  • Tanzanie
  • Demokratická republika Kongo

Burundi má rozlohu 27 834 km2. Patří tedy k vůbec nejmenším africkým zemím. Na druhou stranu zde žije 11,5 milionu obyvatel, což je poměrně vysoká hustota zalidnění. Hlavním a největší městem země je Bujumbura. Ačkoli mnoho Čechů neví, že se jedná o hlavní město Burundi, většina jej zná, a to ze známé filmové série o básnících, ve které jedna z postav pochází právě z tohoto města.

Bujumbura se nachází na západě země, přičemž se jedná o přístav. Leží totiž na severovýchodním břehu jezera Tanganika, což je nejhlubší jezero Afriky (max. 1 470 m) a zároveň druhé největší (32 900 km2) po Viktoriině jezeře. Naprostá většina plochy se ovšem nachází v Demokratické republice Kongo a Tanzanii. 20 km východně od Tanganiky se nalézá nejvyšší hora Burundi, totiž Heha, která měří 2 684 m.

Předchozí článekMapa Bulharska – kde leží Bulharsko?
Další článekMapa ostrova Dominika – kde leží Dominika?