Mapa Barbadosu – kde leží Barbados?

3107

Barbados žije turistickým ruchem. Je velmi důležitý pro ekonomiku země. Pokud se necháte zlákat touto destinací, určitě nebudete litovat, především pokud máte rádi sluníčko a nádherné pláže. Příznivce potápění jistě přilákají korálové útesy a další krásy podmořského světa.

A kam se vydat? Turisté nejvíce směřují na tzv. Platinové pobřeží (Platinum Bay). Jsou zde krásné pláže a čeká tu na vás veškerý turistický komfort. Z dalších zajímavých míst ostrova si uveďme Harrisonovu krápníkovou jeskyni (Harrison´s Cave), kopec Mount Hillaby a s exotickou přírodou se seznámíte v tamějších přírodních rezervacích. Jsou jimi např. Barbados Wildlife Reserve nebo Graeme Hall Nature Sanctuary. Podnětná bude i prohlídka hlavního města Bridgetownu. Krom příjemných pláží si prohlédnete různé památky. Nejvíce jich je na Náměstí Národních Hrdinů. Je dokonce na seznamu UNESCO. Na Barbadosu jsou i další zajímavá místa, které stojí za to navštívit.

Kde leží Barbados – poloha a základní geografické údaje Barbadosu

Barbados je nejvýchodnějším ostrovem na východní hranici Karibiku, který se nachází v nejjižnější části Severní Ameriky. Konkrétněji leží ve východní části Malých Antil. Ve vzdálenosti cca 170 km se nachází stát Svatý Vincenc a 400 km Trinidad a Tobago. Ostrov se rozkládá na ploše 431 km2 a jeho hlavním městem je Bridgetown. Nejvyšší bod představuje Mount Hillaby v nadmořské výšce 337 m n. m. a nejnižším bodem je Atlantský oceán. Konkrétními souřadnicemi země jsou 13°10′ s. š., 59°33′ z. d.

Sousední ostrovy:

  • Trinidad a Tobago
  • Grenada
  • Svatý Vincent a Grenadiny
  • Svatá Lucie
  • Martinik
  • Dominika
  • Guadeloupe
  • Antigua a Barbuda

Barbados představuje korálový ostrov, který je spíše plochý a nížinatý. Západní pobřeží je tvořeno plážemi s bílým pískem. Východní pobřeží má kamenité břehy a strmé útesy. Zde je moře bouřlivější než na západní a jižní straně ostrova. Směrem na severovýchod se povrch zvedá. Střední část země je tvořena terasovitými rovinami. Na severovýchodě se rozkládá oblast nazývaná Scotland Distric, kde najdeme nejvyšší bod ostrova Mount Hillaby.

Na své si zde přijdou příznivci jeskyň. Tou nejznámější je Harrison´s Cave. K vidění tu jsou jezera a Barbados má i rozsáhlý systém podzemních řek. Na východu ostrova jsou k vidění zbytky tropickému deštného pralesa. Vegetace už byla dávno vymýcena. Tropické klima se slunečným počasím je zmírněné díky větru přicházejícímu ze severovýchodu.

Předchozí článekMapa Bangladéše – kde leží Bangladéš?
Další článekMapa Andorry – kde leží Andorra?