Mapa Baham – kde leží Bahamy?

1904

Možná o Bahamách neznáte základní geografické informace, ale s velkou pravděpodobností víte, že jde o turistický ráj, v němž si lze užít nádhernou přímořskou dovolenou se vším, co k tomu patří, včetně písečných pláží a průzračně čisté vody s viditelností až do hloubky cca 60 metrů. Jde o turisticky velmi oblíbenou oblast, takže tu rozhodně nebudete sami. Z konkrétních Bahamských ostrovů si uveďme například Andros Island (je největší), Grand Bahama, Bimini, Long Island.

Snad nejhezčí pláže na vás čekají v luxusní oblasti Exuma. Jsou zde prvotřídní hotely. Splní vám tu skoro každé přání. Jde však o poměrně drahou oblast. Z konkrétních pláží Baham si uveďme například Gold Rock Beach, Pink Sands Beach, Cable Beach, Half Moon Beach atd. Za průzkum stojí i hlavní město Nassau nacházející se v New Providence. Vodních radovánek si užije celá rodina ve volně přístupném vodním parku Aquaventure Waterpark.

Kde leží Bahamy – poloha a základní geografické informace o Bahamských ostrovech

Bahamy se nacházejí v karibské oblasti Atlantského oceánu, severovýchodně od Kuby a jihovýchodně od Floridy. Leží přesně napůl cesty.

Tvoří je 30 větších a zhruba 700 menších ostrovů. Také je tu přes 2 000 korálových ostrůvků. Konkrétní souřadnice země činí 23°55′ s. š., 77°40′ z. d. Rozkládá se na ploše 13 940 km². Skoro její třetina tvoří vodní plochy.

Okolní země:

  • Kuba
  • Jamajka
  • USA
  • Kajmanské ostrovy
  • Haiti
  • Dominikánská republika
  • Portoriko

Na Bahamách nenajdete žádné hory. Je tu jen několik nízkých zaoblených vrchů. Nejvyšší bod sahá do výšky 63 m n. m. a je jím Mount Alvernia. Konkrétně leží na ostrově Cat Island. Nejnižším bodem je samozřejmě Atlantský oceán. Hlavním městem země je Nassau, v němž žije zhruba 70 % veškerého obyvatelstva ostrova. Užívat si tu budete krásných a rozlehlých pláží a těšit se můžete na tropické podnebí ovlivněné Golfským proudem.

Předchozí článekMapa Afghánistánu – kde leží Afghánistán?
Další článekMapa Bangladéše – kde leží Bangladéš?