Mapa Antiguy a Barbudy – kde leží Antigua a Barbuda?

0
837

Antigua a Barbuda patří ke karibským ostrovním státům v Malých Antilách. Turisté sem vyrážejí nejen za tropickým podnebím, krásnou přírodou a písečnými plážemi, ale také díky historickým památkám z koloniální éry. Pokud jste tedy vždy snili o dovolené v Karibiku, můžete vyrazit právě sem. Příjmy z turismu ostatně tvoří polovinu místního HDP.

Návštěvníci ze zahraničí míří především na Antiguu, což je největší z tzv. Závětrných ostrovů, kde se nachází většina turistických zajímavostí i zázemí. Samozřejmostí je i dobré jídlo, přičemž kromě místních (zejména mořských) specialit nabízí většina hotelů i klasické evropské pokrmy. Navíc si zde přijdou na své také turisté, kteří vyhledávají fyzické aktivity. Ve zdejších vodách se lze např. potápět či šnorchlovat a oblíbená je i pěší turistika.

Kde leží Antigua a Barbuda – poloha a základní geografické informace o Antigue a Barbudě

Antigua a Barbuda se nachází ve východní části Karibiku. Spolu s dalšími ostrovy tvoří ostrovní skupinu Závětrné ostrovy spadající do Malých Antil. Souostroví Antigua a Barbuda se neskládá ze dvou, ale ze tří ostrovů. Největší je Antigua (cca 280 km2), dále jde o Barbudu (160,5 km2), která je vzdálena zhruba 100 km, a navíc sem patří i maličký neobydlený ostrov Redonda (1,5 km2). Ostrovy omývá z východu Atlantský oceán a ze západu Karibské moře. Pro úplnost dodejme, že zeměpisné souřadnice souostroví činí 17°7′ severní šířky a 61°51′ západní délky. V okolí Antiguy a Barbudy se přitom nacházejí další menší Závětrné ostrovy.

Sousední ostrovy:

  • Montserrat
  • Svatý Kryštof a Nevis
  • Svatý Bartoloměj
  • Guadalupe
  • Anguilla
  • Dominika
  • Panenské ostrovy

Celková rozloha souostroví Antigua a Barbuda činí 443 km2. Žije zde také pouze 100 tisíc stálých obyvatel. Naprostá většina z nich pak v hlavním a zároveň největším městě Saint John‚s, jejž na mapě naleznete v severní části Antiguy. Jednotlivé ostrovy se přitom neliší pouze polohou, rozlohou a možností různých aktivit, ale také svým reliéfem.

Antiguu tvoří na severu vápencová tabule a na jihu zbytek sopky. Na jihozápadě ostrova se navíc nachází nejvyšší vrchol souostroví, a to Mount Obama (402 m n. m.). Ten sice do roku 2009 nesl název Boggy Peak, pak byl ale přejmenován podle tehdejšího amerického prezidenta Baracka Obamy. Doplňme, že Barbudu tvoří korálové vápence a Redondu skály sopečného původu.

Přidat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here