Las Vegas – co vidět a navštívit?

7645
Pohled na Las Vegas Strip | photo7/123RF.com
Pohled na Las Vegas Strip | photo7/123RF.com

Když se řekne Las Vegas, mnohým se zřejmě vybaví kasína, bujaré radovánky, trochu šílené svatby a hýření peněz. Jenže pouze o tom Las Vegas není! Ve městě najdete i jiné atrakce, které zaujmou děti i dospělé. Je to město, které nikdy nespí, nabízí skvělou gastronomii i výtečné obchody.

O Las Vegas se říká, že je to největší město zábavy na světě. Najdete ho v Mohavské poušti v jižní Nevadě a představuje živou oázu, která nepřestává být rušná ani v době, kdy tu je 40 stupňů Celsia ve stínu.

Co byste měli ještě udělat, když budete v Las Vegas?

Samozřejmě, jaká by to byla návštěva Las Vegas, kdybyste tu nenavštívili alespoň jedno kasíno? Z druhé strany by však zase byla škoda, i kdybyste tu nezkusili nic jiného. Co tedy podniknout?

  • Ostatně, všeobecně se tu říká, že jako kdybyste tu nebyli, když si neuděláte fotku s vítací značkou města Las Vegas. Ta je kultovním symbolem Sin City a stojí tu od roku 1959.
Vítací značka v Las Vegas | duha127/123RF.com
Vítací značka v Las Vegas | duha127/123RF.com
  • Není nic krásnějšího, když si uprostřed pouště užijete sebeklamu a Benátek v Las Vegas. Poslechnout si tu můžete nejen projížďku gondolou, ale i výtečnou pizzu a romantickou serenádu.
Napodobenina Benátek v Las Vegas | meinzahn/123RF.com
Napodobenina Benátek v Las Vegas | meinzahn/123RF.com
  • Kde jinde máte tak skvělou možnost, než v oáze uprostřed pouště, se rozvalit u bazénu, popíjet drink a užívat si slunečních paprsků.
  • Jednou z největších atrakcí Las Vegas jsou fontány Bellagio. Jde o úžasnou atrakci, která tryská vodu z 1214 trysek do rytmu cca 30 různých skladeb. Pokud chcete na fontánu dobře vidět, doporučuji vám koupit si lístky na zdejší repliku Eiffelovy věže.
Hudební fontány Bellagio v Las Vegas | tupungato/123RF.com
Hudební fontány Bellagio v Las Vegas | tupungato/123RF.com
  • Las Vegas oplývá záplavou casín a luxusních hotelů, ale kromě nich tu najdete i velký počet výstav a šokujících představení. Jde však nejen o divadlo nebo muzikál, ale i o kabaret nebo akrobatická vystoupení.
  • Pro krásný výhled i romantickou atmosféru, doporučuji také navštívit ohromné vyhlídkové ruské kolo, které je o 33 metrů větší než to londýnské a se svými 168 metry v průměru je zapsáno do Guinessovi kroniky, protože je to vůbec to největší vyhlídkové ruské kolo na světě. Dává vám to tak záruku, že doopravdy uvidíte daleko široko.
Ruské kolo v Las Vegas | klotz/123RF.com
Ruské kolo v Las Vegas | klotz/123RF.com
  • Jako poslední uvádím SKYJUMP, což však neznamená, že tu není nic jiného k vidění a k vyzkoušení. SKYJUMP nabízí řízený volný pád z nejvyšší budovy v Las Vegas, která se pyšní úctyhodnou výškou 261 metrů.
Stratosphere Tower v Las Vegas pro SKYJUMP | duha127/123RF.com
Stratosphere Tower v Las Vegas pro SKYJUMP | duha127/123RF.com

Jednou z největších atrakcí Las Vegas je zdejší gastronomie

Gastronomie zde tvoří zcela samostatnou kapitolu. Las Vegas se v této oblasti doopravdy snaží a nabízí svým klientům jen to nejlepší. Vaří zde nejlepší kuchaři z celého světa. Pochutnat si tu můžete na luxusních drahých pokrmech, ale i na skutečných delikatesách, lahůdkách z kuchyní celého světa. K těm nejlepším kulinářským místům patří Emeril Lagasse a Wolfgang Puck, kde vaří slavní kuchaři celebrit (jde kupříkladu o Andrese, Ramsayho, Gagnairiho, Bataliho, Mina, Pucka a mnoho dalších). Za francouzskou kuchyní zamiřte do L’Atelier de Joël Robuchonem. Moderní a luxusní jídelnou tu je The Buffet at Wynn Las Vegas. Naprosto jedinečný gurmánský prožitek tu pak nabízí Raku Grill a dále pak lahůdky pocházející z Todd’s Unique Dining.

Nakupování v Las Vegas

Nemůžete očekávat, když se v Las Vegas točí velké peníze, že tu nakupování bude patřit k těm nejlevnějším. I zde je možno utratit velké peníze. Najdete tu však ty nejluxusnější obchody na světě. Své zboží tu nabízí špičkoví výrobci bot, hodinek, módy i designu. Po celém městě jsou roztroušené galerie s uměním a starožitnictví. Nakupovat můžete např. v Crystals Encore Esplanade, Grand Bazaar Shop at Bally, v Palazzo, LINQ, Miracle Mile Shops at Planet Hollywood, Showcase Mall, Bellagio a na mnoha dalších místech.

Noční život v Las Vegas

Las Vegas nikdy nespí. Faktem však je, že vůbec nejrušněji je tu v noci. Casina v tu dobu doslova praskají ve švech. Kromě kasín jsou zde pořádány různé show a nechybí a ni party. Ve městě najdete však i kluby s živou hudbou a tanečním parketem.

Kdy je nejlepší jet do Las Vegas

Cestovní kanceláře a průvodci tvrdí, že kdykoliv. Pravdou však je, že v období od konce května do října je v Las Vegas nesnesitelné vedro. Vůbec největší horko tu je na přelomu července a srpna. Ovšem, pokud nevytáhnete paty z hotelu nebo kasína, není to pro vás zřejmě důležité. Pokud vám však mohu doporučit, navštivte Las Vegas v období od října do května. Průměrná teplota v zimním období se tu pohybuje okolo 15 stupňů Celsia, a to je příjemnější než 40 stupňů ve stínu.

Předchozí článekCo navštívit v Budapešti – zajímavá místa a památky k vidění
Další článekCo vidět a navštívit v Lyonu?