La Défense v Paříži

925
La Défense v Paříži | fontaineg1234/123RF.com
La Défense v Paříži | fontaineg1234/123RF.com

Pobyt v Paříži nemusí znamenat pouze procházky za odhalením a poznáním památek dávné doby. Hlavní město Francie může ukázat i svou novodobou stránku. Ptáte se, kde byste ji mohli stoprocentně najít? Zavítejte do super moderní čtvrti La Défense a uvidíte, co dokáže dnešní doba! Budete koukat!

La Défense je obchodní čtvrt, která vděčí za svůj název Památníku obrany Paříže, jehož bronzová socha byla odhalena v roce 1883. Památník připomíná vzpomínku statečných vojáku, kteří bojovali a padli za obranu Paříže během prusko-francouzské války. Výstavba La Défense byla vskutku odvážným, a do té doby nevídaným činem, který začal být realizován společností Etablissement Public d’Aménagement de La Défense v roce 1958 na obrovské ploše 800 hektarů. Hlavním symbolem La Défense je velmi často považován výstavní palác Centre des nouvelles Industries et Technologies. Nachází se zde však velké množství dalších, pozoruhodných staveb, jmenujme například kancelářskou budovu Tour Nobel. Zdejší mrakodrapy pochází z různých „generací staveb“. Nejstarší první generace se potom významným způsobem odlišuje od nejnovější generace třetí. Nejvyšší panelový dům Fiat má 45 podlaží, stejným číslem se může pochlubit i mrakodrap Elf. V oblasti La Défense sídlí na 400 předních francouzských, ale i světových společností. Ve střední části La Défense je situováno protáhlé náměstí Esplanade de La Défense. Pod ním je zřízena širokospektrá dopravní síť včetně trasy pařížského metra. Obchodní čtvrt je pěší zónou, která je dlouhá 1 200 metrů a vede až ke břehům řeky Seiny. La Défense je známé také jako mega centrum obchodu, nakupovat můžete od rána do večera v obchodní ploše, která čítá přes 120 000 metrů čtverečných.

La Défense představuje až neskutečný projekt, který nejen v turistech probouzí obdiv a uznání. Pobyt v Paříži umožní i vám, abyste se o tom přesvědčili na vlastní oči.

Předchozí článekKatedrála Notre-Dame v Paříži
Další článekPařížské Město věd a průmyslu