Kdy vycestovat do Anglie? Jaké roční období je nejpříznivější?

2274
Big Ben v Londýně | sborisov/123RF.com
Big Ben v Londýně | sborisov/123RF.com

Návštěva Anglie se vyplatí po celý rok. Díky působení teplého mořského proudu nehrozí velké teplotní výkyvy v průběhu roku. Spíše hrozí častá proměnlivost počasí ze dne na den. Proto se radši připravte jak na slunečné počasí, tak i na sychravé, deštivé počasí. Deštník se vyplatí mít neustále při ruce. Nejchladnějšími měsíci jsou leden a únor, teplota se pohybuje v rozmezí 1-5°C.  Naopak nejteplejším měsícem je červenec, kdy se teplota často vyšplhá až ke 30°C, ale průměrná teplota je kolem 20°C.

Nejvíce turistů přijíždí do Anglie v období letních měsíců (prázdniny) nebo o Vánocích a na Silvestra. V tomto období můžete jednak oslavit krásné svátky a příchod Nového roku v Londýnu anebo můžete využít novoročních výprodejů k levným nákupům.

Pokud se chcete vyhnout přecpaným ulicím, obchodů, muzeím a ostatních památek, tak doporučujeme navštívit Anglii na jaře nebo na podzim. Počasí je stále přijatelné, ale vyhnete se mase turistů a navíc ušetříte za ubytování i letenky.

Jaro (březen – květen)

Jaro je období častých změn počasí. Slunečné počasí se může rychle změnit v deštivé a chladné počasí. Většinou se teplota pohybuje kolem 10°C.

Léto (červen – srpen)

Nejteplejší období v roce.  Průměrná teplota je kolem 20°C , ale v některých dnech dosahuje teplota až ke 30°C, stejně tak občas klesne i na 10-15°C. Občasné srážky.

Podzim (září – listopad)

Podzim je nejdeštivějším obdobím v roce. Teplota klesá k 10-15°C.

Zima (prosinec – začátek března)

Dny se zkracují a teplota snižuje. Teplota se pohybuje v rozmezí 1-5°C

Předchozí článekFrancouzská letoviska – oblíbené turistické cíle ve Francii
Další článekAnglie – základní turistické informace