Kam v kolumbijské Bogotě – zajímavá místa a památky

0
1444
Pohled na Bogotu v Kolumbii | dejonghphotography/123RF.com
Pohled na Bogotu v Kolumbii | dejonghphotography/123RF.com

Bogotá – třetí nejvýše položené hlavní město v Jižní Americe se nachází ve středu Kolumbie, konkrétně v Bogotské savaně. Vlivem průměrné nadmořské výšky překračující 2500 metrů v Bogotě panuje studené horské klima. Čím však Bogotá, známá také jako jihoamerické Athény, upoutává turisty?

Divoká a nespoutaná metropole

Kolumbijská metropole s téměř 8 miliony obyvatel pulsuje životem, takže nenechá žádného návštěvníka ani chvíli vydechnout. Bogotá je město mnoha tváří a pozornému návštěvníkovi by neměla uniknout žádná z nich. Na jedné straně to jsou moderní skleněné mrakodrapy, na druhou nádherné památky, které vás vtáhnou do dávných kolumbovských a ještě dřívějších dob.

Město si turistů cení a snaží se jim vycházet vstříc. Důkazem toho jsou i nespočetné cyklotrasy. Metro se plánuje již několik desítek let, až nyní to však vypadá nadějně a možná při své návštěvě budete moci k přepravě po městě využít novou linku metra.

Koloniální a jiné perly Bogoty

Historie tohoto místa sahá mnohem více do minulosti, ale právě až s příchodem Kryštofa Kolumba na nový kontinent se započala jeho opravdová sláva. Od těch dob se sice mnoho změnilo, ale jedno je jisté: Bogotá je město, které se rozrůstá přímo před očima.

Při procházkách městem narazíte na přehršel kostelů, modliteben a dalších, zejména církevních staveb, ovšem mimořádnou pozornost si zaslouží zejména tato místa:

  • Historická čtvrť La Candelaria: Autentická historie Bogoty se vám představí v La Candelarii, starobylé východní části města. Právě zde totiž bylo město v roce 1538 založeno. Součástí historické čtvrti je samozřejmě také Bolívarovo náměstí, Plaza de Bolívar, které vzdává poctu vůdci válek za nezávislost jihoamerického kontinentu, Simonu Bolívarovi.
Historická čtvrť La Candelaria v Bogotě | mathess/123RF.com
Historická čtvrť La Candelaria v Bogotě | mathess/123RF.com
  • Katedrála Neposkvrněného početí: Ve čtvrti La Candelaria najdete i katedrálu, emblematickou bogotskou památku postavenou v první třetině 19. století.
Katedrála Neposkvrněného početí v Bogotě | mardzpe/123RF.com
Katedrála Neposkvrněného početí v Bogotě | mardzpe/123RF.com
  • Park Simona Bolívara: Není divu, že po celém městě je k vidění spousta míst nesoucích jméno slavného vůdce. Nádherným příkladem je park rozkládající se na více než 400 hektarech. Zcela právem je považován za „plíce“ Bogoty.
  • Botanická zahrada: Méně tradiční turistický cíl, který si zaslouží pozornost, je Botanická zahrada José Celestina Mutise, jež je největší v Kolumbii a díky větší nadmořské výšce vás zdejší flóra opravdu překvapí.

Odvrácená tvář Bogoty

Bogotá je, stejně jako celá Kolumbie, neblaze proslavená zejména obchodem s narkotiky a problémům s ním spojenými. To však neznamená, že byste se jí měli při svých cestách úzkostlivě vyhýbat. Kriminalita sice představuje tíživý problém, nicméně v turistických částech města stačí dbát zvýšené opatrnosti.

Jestliže jste dosud neobjevili krásy Jižní Ameriky, potom právě Bogotá bude tím pravým výchozím bodem pro vaše putování po Kolumbových stopách.

Přidat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here