Jaká zajímavá místa navštívit a vidět v Chicagu?

8544
Panorama Chicaga v USA | tsz01/123RF.com
Panorama Chicaga v USA | tsz01/123RF.com

Chicago, větrné město, je třetí nejlidnatější město v celých Spojených státech amerických. Celá metropolitní oblast čítá na 10 milionů obyvatel. Chicago najdete na jihozápadním břehu Michiganského jezera v oblasti Velkých jezer. Městem protéká stejnojmenná řeka, která město rozděluje na oblast obchodu a financí a na oblast nákupů a zábavy.

Kromě obchodu a zábavy je však Chicago rovněž i důležitým průmyslovým centrem a významným přístavem. Turisty k návštěvě města láká zdejší jedinečná moderní architektura, krásná příroda, dobré jídlo, zábava i skutečnost, že to v minulosti bývalo město hříchu a gangsterů.

Co si proto při návštěvě Chicaga nechat ujít?

  • Výchozím bodem pro prohlídku města je Chicago Cultural Center, což je Kulturní centrum celého Chicaga, v němž naleznete i informační centrum.
  • Uprostřed Chicaga pak naleznete krásný a ohromný Grant Park, v němž se nachází celá řada atrakcí, včetně několika zcela výjimečných fontán, koncertní areál pod širým nebem. Na něj dále navazuje deseti hektarový Millennium Park, jehož dominantou je ohromné dílo z oceli zvaný Cloud Gate.
Fontány v Grant Park | kanonsky/123RF.com
Fontány v Grant Park | kanonsky/123RF.com
  • Srdce města tvoří The Loop, čili smyčka, která je vlastně neustále korzujícím vyvýšeným metrem. V této oblasti pak vedle metra můžete vidět i super moderní budovy a velké množství mrakodrapů dosahujících rekordních výšek.
  • Jedním z takových mrakodrapů je Willis Tower, který patří k těm největším v USA. Pokud chcete, tak se při dobrém počasí můžete ze 108. patra pokochat dech beroucím pohledem.
  • Dalším unikátním mrakodrapem v Chicagu je pak ještě např. John Hancock Center, s výškou 344 metrů a vyhlídkovou terasou v 95. patře.
  • Nejrušnější část Chicaga najdete na Michigan Avenue, jež prochází centrem. Ulice je plná rozličných restaurací, barů, kaváren i obchodů.
  • National Museum of Surgical Science je poněkud složitý název pro zcela unikátní muzeum, jež zachycuje historii světové chirurgie.
  • Navy Pier, úchvatné molo dlouhé 1000 metrů, u něhož naleznete Ruské kolo, celou řadu restaurací, muzea, atrakce na pro děti a je zde možnost využití vyhlídkové plavby.
Navy Pier v Chicagu | marchello74/123RF.com
Navy Pier v Chicagu | marchello74/123RF.com
  • The Art Institute of Chicago patří k těm nejlepším muzeím na světě. Jde o muzeum umění, v němž jsou ponejvíce uložena impresionistická a postimresionistická díla.
Muzeum umění v Chicagu | benkrut/123RF.com
Muzeum umění v Chicagu | benkrut/123RF.com
  • Když mluvíme o nejzajímavějších místech celého Chicaga, zapomenout nesmíme ani na zdejší Lincolnovo ZOO, které je naprosto úžasné a ještě k tomu zadarmo.

Noční život v Chicagu

Večer, až se setmí, nenastává čas na to, abyste ulehli do postele, ale naopak vyrazili za zábavou do rušných ulic velkoměsta. Chicago je svými nočními aktivitami doslova vyhlášené. Tuto pověst si drží dlouhá léta a dokonce se o městě říká, že zdejší noční život patří vůbec k těm nejlepším v celé Americe. Na své si tu přijdou milovníci jazzu, blues, ale i tance. Ve městě naleznete i řadu kvalitních divadel, Civic Opera House a Chicagský symfonický orchestr. Chicago je pulzujícím městem, které v průběhu roku pořádá také celou řadu festivalů, k nimž patří např. červnový Street Art Fair nebo třeba Midwest Buddhist Temple Ginza Holiday Festival.

Chicago není pouze centrem zábavy, ale i dobré gastronomie

Vedle velké spousty barů a klubů v Chicagu naleznete i celou řadu restaurací. Pochutnat si tu můžete na výborné italské kuchyni, středomořské kuchyni i thajských lahůdkách. V posledních letech tu pak čím dál víc stoupá i zájem o americkou kuchyni. Kromě těchto nejžádanějších typů restaurací tu samozřejmě najdete restaurace i z jiných koutů světa (etiopské, barmské, německé, mexické, čínské, indické i ruské). Nejvíce restaurací najdete okolo Halsted Street a Jackson Boulevard. Nejluxusnější restaurace se pak nachází okolo Near North a River North. Vaše návštěva Chicaga by pak nebyla kompletní, kdybyste zde neochutnali zdejší hot-dog v Chicago stylu, tedy s rajčaty, cibulí, okurkou a červenými papričkami. Zdejší další speciální pochoutkou je pak tzv. americká pizza, která je plněna zevnitř.

Jaké by to bylo cestování bez pořádného nakupování

Chicago je skvělým místem pro nakupování, najdete tu absolutně vše, co vás jen napadne. Nechybí tu ani designérské obchody, prodejny s nábytkem i starožitnostmi. Galerijní čtvrtí je zdejší River North a nové galerie se otvírají i ve West Loop. Luxusní značky tu pak najdete na jednom místě, a to na Michigan Avenue.

Předchozí článekJaká zajímavá místa vidět v Glasgow?
Další článekZpáteční letenky do Benátek z Prahy za 558 Kč