Dovolená v Las Palmas na Kanárských ostrovech – zajímavá místa, památky a tipy na výlety

1707

Las Palmas (celým názvem Las Palmas de Gran Canaria) je hlavní město a metropole ostrova Gran Canaria. Žije tu zhruba 380 tisíc obyvatel, a to na 100,5 km2. Taková rozloha z něj činí vůbec největší město celých Kanárských ostrovů. Hledat na mapě ho přitom musíte na samém severovýchodě ostrova, leží tedy na pobřeží, které omývá Atlantský oceán.

Las Palmas patří mezi moderní turistická centra, kde návštěvníci ze zahraničí naleznou veškerý komfort. I díky krásným plážím zde tedy můžete relaxovat, ovšem věnovat se lze i mnoha dalším aktivitám. Jestliže tedy chcete konečně vyrazit na Kanáry, Las Palmas nepochybně splní všechny vaše požadavky. Co ale při jeho návštěvě konkrétně nevynechat?

Zajímavá místa a památky v Las Palmas

Pláž Las Canteras (Las Canteras Beach)

Las Canteras patří mezi nejznámější evropské pláže vůbec. Je dlouhá přes 3 km a tvoří ji příjemný písek. Kromě plážových radovánek, které zajišťují různá sportoviště nebo dětské parky, se pochopitelně můžete vydat do moře. V něm přitom nemusíte pouze plavat, ale také se potápět (viz níže) anebo se věnovat surfování. Pláž Las Canteras se nachází v srdci města, takže je obklopena restauracemi a bary. Toto místo tedy vlastně téměř nemusíte opouštět.

Katedrála v Las Palmas (Las Palmas Cathedral)

Církevní stavby bývají přítomné na většině míst světa a Las Palmas rozhodně není výjimkou. Nejvýznamnější památkou tohoto druhu v rámci celých Kanárů je právě místní katedrála, která bývá často nazývána katedrála sv. Any. Ta pochází ze 16. století a dnes je sídlem diecéze římskokatolické církve. Stavba stojí rozhodně za vidění zvenku i zevnitř a právě v jejím interiéru lze obdivovat mnohá mistrovská díla umění.

Muzea v Las Palmas

Pokud rádi navštěvujete nejrůznější muzea, v Las Palmas se budete cítit jako v ráji. Město bylo totiž založeno již v roce 1478, takže má za sebou pestrou historii. O tom se můžete přesvědčit hned v šesti muzeích. A buďte si jisti, že si určitě vyberete. Tak například Kanárské muzeum (Canarian Museum) je věnováno pestré historii ostrovů. Navštívit ale lze i muzeum věnované Kryštofu Kolumbovi (Casa de Colón), další vědě a technice a jiné námořnictví.

Historická čtvrť Vegueta

Vegueta byla původním jádrem města, takže pochází z roku 1478. Ostatní části Las Palmas vznikly postupem času okolo této čtvrti. Dále do historie se tedy na Kanárech podívat nemůžete. Veguetu tvoří krásné romantické uličky plné dlaždic a historických staveb. Načerpat tu můžete atmosféru z různých období historie, neboť se zde vyskytují stavby v širokém spektru architektonických stylů, a to od pozdní gotiky po renesanci.

Park Doramas

Jednou z nejznámějších turistických atrakcí v Las Palmas de Gran Canaria je rozhodně park Doramas. Jedná se o krásný městský park, který tvoří dětská hřiště, stromy a zahrady. Pokud tedy na Kanárské ostrovy vyrazíte s celou rodinou, zde si užijí opravdu všichni. Součástí parku je totiž i městský bazén, takže se nemusíte koupat pouze v moře, ale využít lze i tuto možnost.

Potápění v okolí Las Palmas

Moře u Las Palmas nabízí perfektní podmínky k potápění. Proto se zde nachází hned několik potápěčských center, které mají ve své nabídce nejrůznější kurzy. Můžete tedy poznat podmořský svět opravdu zblízka. Kromě toho je v této oblasti velmi oblíbené tzv. vrakové potápění. Zdejší vody totiž ukrývají hned několik potopených lodí, z nichž nejznámější je vrak lodi Kalais a především lodi Arona, která je dlouhá přes 100 metrů.

Kam na výlet do okolí

Okolí Las Palmas ovšem není zajímavé pouze pod vodou, ale také na souši. Kanárské ostrovy jsou známy svou krásnou divokou přírodou, ale můžete navštívit rovněž nedalekou Kanárskou botanickou zahradu (Botanical Garden of the Canaries). V ní je na 10 hektarech pěstováno na 500 endemických druhů rostlin, jež tedy jinde než na Kanárských ostrovech nespatříte. Prohlédnout si lze např. zahradu kaktusů a sukulentů, borový les a mnoho dalších míst plných zeleně.

V těsné blízkosti města se nachází i Caldera de Bandama, tedy obrovský kráter, který je přes 200 metrů hluboký a má zhruba 1 000 metrů v průměru. Při výletě, který je ovšem poměrně náročný na fyzičku, si lze prohlédnout místní rostliny a ptáky, ale také různé geologické jevy jako např. jeskyně. Jedna z nich, Cueva de los Canarios, přitom patří mezi známé archeologické lokality. Kromě toho se nedaleko Las Palmas nalézá i další archeologický jeskyně, a to Cenobio de Valerón, která sloužila jako obrovská sýpka ke skladování obilí.

Kanárské ostrovy patří mezi místa, která jsou obecně považována za ráje na zemi. A skutečně bychom vám návštěvu tohoto souostroví doporučovali. Co se však týče ostrova Gran Canaria, musíme doplnit, že pro rodiny s dětmi jsou spíše doporučovány oblasti v jeho jižní části než Las Palmas a okolí. Na druhou stranu jsme snad výše dokázali, že rovněž severovýchod ostrova je vhodný pro rodinnou dovolenou. Určitě sem tedy můžete vyrazit i se svými potomky.

Předchozí článekDovolená v Medulinu v Chorvatsku – památky, zajímavá místa a tipy na výlety do okolí
Další článekKam v Drážďanech – zajímavá místa a památky aneb co navštívit a vidět?