Dovolená v Caorle v Itálii – památky, zajímavá místa a tipy na výlety

14354

Kam jet na příští dovolenou? Pokud si i vy kladete tuto otázku, máme pro vás tip: Vydejte se na dovolenou do italského letoviska Caorle. Nachází se v provincii Venezia, v oblasti Benátsko a jde o oblíbené místo návštěvníků z různých koutů světa. Díky tomu tu máte zaručený veškerý turistický servis. Těšit se rovněž můžete na krásné pláže, čisté moře a i příznivci aktivní dovolené si tu přijdou na své. A když už budete v Itálii, určitě nezapomeňte ochutnat výbornou italskou kuchyni a na správném místě jste, i pokud se raději napijete dobrého vína. A jaká místa v Caorlu a jeho okolí stojí za bližší průzkum?

Památky a zajímavá místa v italském Caorle

Dóm svatého Štefana

Dóm svatého Štefana (Duomo Santo Stefano) je uměleckou dominantou Caorle. Pochází z roku 1038. Už zvenku vás uchvátí zvonice vystavěná v byzantském stylu. Fasáda je zdobená reliéfy svatého Agatonica a svatého Viléma. A určitě stojí za to navštívit i vnitřek, kde se nachází zlatý oltářní obraz (Pala d´ora) a další zajímavé artefakty, včetně nádherných fresek na stěnách. A když už budete v dómu, navštivte přidružené farní muzeum s deskovými obrazy ze 14. století a jinými zajímavými předměty.

Centro storico

Centro storico představuje historické centrum města. V něm najdete výše zmíněný dóm. Kromě jeho návštěvy se vydejte třeba na procházku malebnými uličkami. Dostanete se jimi na náměstí.

Santuario della Madonna dell’Angelo

Přímo na pobřeží se nachází barokní kostel Santuario della Madonna dell’Angelo. Svou nynější podobu získal v 17. století. Původní kostel tu však stál už kolem roku 1000. Je s podivem, že kostel bez újmy přečkal povodeň z první poloviny 18. století. Stavba vás zaujme už svou klenbou kostela zdobenou freskami. A když už u ní budete, určitě nahlédněte dovnitř. Hned vedle kostela si prohlídnete také zvonici ze 13. století vystavěnou v románském stylu. Původně se odtud sledovalo moře, zda se na něm neobjeví nepřátelská loď.

Aquafollie Water Park Caorle

Pokud si rádi užíváte vodních radovánek, určitě zamiřte do tamějšího aquaparku – Aquafollie Water Park Caorle. Jde o turisticky velmi oblíbené místo, kde se bude bavit celá rodina na tobogánech a skluzavkách. Nechybí ani bazén s umělými vlnami, ale bavit se vaše ratolesti mohou i na souši. K dispozici je jim hřiště, trampolíny, bazének s balónky, herna a rozmanité animační programy. Ani o občerstvení nebude nouze. Park se nachází jen kousek od historického centra letoviska. Funguje již od roku 1990 a neustále se vylepšuje.

Národní muzeum mořské archeologie

Národní muzeum mořské archeologie (Museo nazionale di archeologia del mare) bylo otevřeno pro veřejnosti teprve v roce 2014. Můžete si tu prohlédnout významné podmořské archeologické nálezy objevené v okolí Caorle. Jde například o vrak lodi Caprulae ferax, nádobí, další vraky a jiné artefakty. Stálou expozici „TerredAcque“ si prohlédnete v prvním patře. Kromě toho se tu pořádají krátkodobé výstavy. Ty na vás čekají v přízemí.

Darsena dell’Orologio

Procházkou zamiřte také do Darsena dell’Orologio. Jde o moderní přístaviště. Projděte se kolem a obdivujte tamější lodě. Je to jediné místo s vlnolamy mezi městy Benátky a Terst. Toho lze využít i za nepříznivých povětrnostních podmínek.

Scogliera Viva

Proč v Caorle zamířit k útesu Scogliera Viva? Mimo jiné se tu každý rok v červenci koná soutěž, ve které sochaři tvoří sochy z balvanů. Díla budete pozorovat přímo na pobřežní promenádě. Sousloví „Scogliera Viva“ znamená v překladu „Živý útes“. A že skutečně ožívá zajímavými a různorodými výtvory. Přesvědčte se sami při prohlídce této přírodní galerie.

Altanea

Altanea (Caorle Lido Altanea) představuje nejnovější část Caorle, respektive jde o letovisko kousek od města. Je určené všem, kteří si chtějí užívat turistický komfort se vším všudy. Na výběr tu máte z různých hotelů i apartmánů a samozřejmostí jsou také restaurace, bary, obchůdky. Nudit se nebudete ani v případě, že vyhledáváte aktivnější dovolenou. Jste-li příznivcem cyklistiky, vydejte se na některou z cyklistických cest. Vhodnou zábavu tu najdete, i když cestujete s dětmi.

Z dalších blízkých letovisek si ještě uveďme Poroto Santa Magherita, Rosolina Mare, Duna Verde, nebo třeba chronicky známé Bibione.

Valle Vecchia

Chcete-li si užít nádherný pobřežní kout, je pláž Valle Vecchia tím pravým místem pro vás. Projděte se tu, nebo relaxujte a užívejte si sladkého nicnedělání u moře. Záleží jen na vás, jak si chcete užívat pobyt na pláži.

Kam na výlet do okolí

  1. Pokud budete v letovisku Caorle, byla by škoda minout Benátky, které se nachází zhruba 50 km východním směrem odtud. Jsou velmi navštěvovaným místem. Určitě byste si neměli nechat ujít tradiční projížďku po gondole a kochat se můžete rozmanitými památky, např. hlavním benátským Kostelem svatého Marka (St Mark’s Basilica), Dóžecím palácem v gotickém slohu. Dále si ještě uveďme Náměstí svatého Marka (St Mark’s Square), Most vzdechů (Bridge of Sighs), Museo Correr a Baziliku San Giorgio Maggiore (Basilica di San Giorgio Maggiore).
  2. Pokud máte rádi aquaparky, zajeďte do Jesolo. Nachází se cca 30 km od letoviska. Užijete si tu opravdu hodně zábavy. Zdejší vodní park Aqualandia je největším v Itálii. Můžete si tu vyzkoušet adrenalinové sporty. Zkrátka pobaví se tu děti i dospělí.
  3. Příznivci historických památek jistě zláká Portogruaro. Zajímavé je především svými stavbami v goticko-benátském stylu. Navštivte rovněž radnici Palazzo Municipale na náměstí Piazza della Repubblica.
  4. Z dalších zajímavých míst v okolí si uveďme zábavní park v Gardalandu, Lignano se svou zoologickou zahradou Punta Verda a jistě najdete další atraktivní místa.

Caorle je italským letoviskem, v němž si vychutnáte svou odpočinkovou dovolenou na pláži. Nestačí vám to? Přímo ve městě, ale také v okolí je dost zajímavých míst, ale i možností pro další aktivity. Užívejte si dovolenou podle svých představ.

Předchozí článekDovolená na Tahiti – zajímavá místa, památky a tipy na výlety
Další článekDovolená na Kanárských ostrovech – zajímavá místa, památky a tipy na výlety