Dovolená v Calella ve Španělsku – památky, zajímavá místa a tipy na výlety do okolí

2755

Španělské město Calella je populárním turistickým letoviskem situovaným na překrásném pobřeží Costa del Maresme, které navazuje na pobřeží Costa Brava. Už více než padesát let vítá návštěvníky ze všech koutů světa a patří mezi jedny z prvních katalánských destinací, které se tehdy začaly přetvářet, aby uspokojily potřeby každého člena rodiny.

Prostory místních pláží, které společně dosahují délky 3 kilometrů, vybízejí jak k lenošení na slunci, tak k nejrůznějším aktivitám jako například ke kopané či volejbalu nebo i k vodním sportům. Město navíc v průběhu celého roku pořádá mnoho zajímavých událostí, takže je velmi malá pravděpodobnost, že byste během dovolené žádnou z nich nezažili, bez ohledu na to, pro jaké období se rozhodnete.

Zajímavá místa a památky ve městě Calella ve Španělsku

Maják města Calella (The Lighthouse of Calella)

Tento malebný maják, jež se tyčí na pomezí pláží Platje de Roques a Platja De Garbí, svolává lodě proplouvající okolo městečka Calella již od roku 1859. Tehdy světlo zajišťovala olejová lampa, kterou později nahradil parafín a petrolej a v roce 1927 elektrická svítilna.V budově, jež je součástí majáku, se můžete dozvědět zajímavosti z jeho historie a poté si z výšky 50 metrů nad mořem prohlédnout celé město, okolní přírodu a prosluněné pláže.

Park Dalmau (Dalmau Park)

Na kopci, který vystupuje zpoza městských domků, se na více než osmnácti hektarech rozprostírá Park Dalmau. Vše začalo v roce 1929, a to velkou vizí Jaume Dalmau i Llibremezi, jež tehdy předsedal radě města Calella a po němž je park i pojmenován. Úpravy probíhaly mezi lety 1943 a 1948 a během nich tu vznikla spousta cestiček a idylických míst, která nemůžete opustit bez toho, abyste se ponořili do poklidné atmosféry ve stínu borovic, dubů a pinií.

Muzeum turismu (Museu del Turisme)

V moderní budově muzea, o kterém se častěji mluví pod zkratkou MUTUR, budete mít možnost procestovat celý svět. Zachycuje chvíle, kdy byl turismus teprve u svého zrodu a poutavou a zábavnou cestou zaznamenává jeho vývoj až do současnosti. Vystavené předměty a audiovizuální materiály si budete moci prohlédnout buď sami, nebo s průvodcem. V rámci své dovolené tak nahlédnete nejen do španělské kultury, ale poznáte tradice i mnohem vzdálenějších a tajemnějších zemí.

Kam na výlety do okolí?

Malgrat de Mar

Jen pouhých třináct kilometrů vás odděluje od neméně populárního města Malgrat de Mar, které vás okouzlí nejen úchvatným pobřežím, ale také svým historickým centrem, jehož dominantou je Kostel sv. Mikuláše (Church of St Nicolau). Zdejší uličky vás jistě zavedou i na rybí trh (Peixateries velles), kde si můžete prohlédnout kámen, na kterém prodejci před více než sto lety prodávali své zboží. Při procházce se zastavte i v parku Francesca Macià, ve kterém najdete prostor k relaxu i různým hrám a aktivitám, pro rodinnou návštěvu je tedy jak dělaný.

Blanes

Pomyslnou hranicí mezi pobřežím Costa del Maresme a Costa Brava je město Blanes, jehož pozice mu přinesla přezdívku “Brána do Costa Brava”. Pamatuje více než dva tisíce let, nicméně jeho nejstarší památky byly postaveny až v průběhu 13. století. Mezi místa, která stojí za vaši návštěvu, patří kupříkladu kostel Santa Maria (Church of Santa Maria) nebo zřícenina hradu sv. Jana (St. John’s Castle) a neměli byste opomenout ani impozantní botanické zahrady Marimutra a Pinya de Rosa.

Lloret de Mar

Z Blanes už stačí urazit jen pár kilometrů a dorazíte do okouzlujícího města Lloret de Mar. Za jeho písečnými plážemi každoročně vyrážejí tisíce turistů a žádný z nich neodjíždí bez toho, aniž by zavítal do farního kostela Sant Romà (Parish Church of Sant Romà), který je absolutním skvostem mezi místními památkami. Na okraji hlavní pláže si nepochybně všimnete sochy rybářovy ženy (Monument to the Fisherman’s Wife) neboli Lloretské Venuše, odkud se můžete kochat jedinečným výhledem na jedno z nejkrásnějších pobřeží Costa Bravy.

Plánujete-li dovolenou za dobrodružstvím, poznáváním španělské kultury, odpočinkem u moře nebo tancem a zábavou spojenou s nočním životem, ve městě Calella najdete vše a ještě mnohem víc. Ať už s vaším časem vynaložíte jakkoli, jedno je jisté – domů se budete vracet se spoustou vzpomínek a mimořádných zážitků.

Předchozí článekDovolená v Biogradu na Moru v Chorvatsku – zajímavá místa, památky a tipy na výlety do okolí
Další článekZajímavosti v Ománu – památky a zajímavá místa k navštívení