Dovolená v Beleku v Turecku – zajímavá místa, památky a tipy na výlety do okolí

3479

Dovolená v tureckém letovisku Belek, které se rozkládá mezi městy Manavgat a Antalya v Turecku. Konkrétně se jedná o oblíbenou luxusní destinaci na Turecké riviéře. Pokud se tedy chcete vydat do Malé Asie a od pobytu žádáte vysoký komfort, právě Belek představuje jedno z nejlepších řešení. Od 80. let 20. století byl totiž přímo budován jako moderní centrum turistického ruchu.

Tato oblast však není ani zdaleka oblíbená pouze díky pohodlí. Belek zároveň nabízí i krásnou přírodu a pláže, ale jde rovněž o vyhlášené středisko golfu. Jestliže tedy patříte mezi milovníky tohoto sportu, před případnou návštěvou si určitě nezapomeňte zabalit nejen plavky, ale také své golfové hole, které tu můžete využít na mnoha špičkových hřištích.

Zajímavá místa a památky v Beleku

Centrum Beleku

Centrum patří k nejzajímavějším místům Beleku, takže předpokládáme, že jej při případné návštěvě určitě nevynecháte. Stejně jako celé letovisko je i tato část velmi moderní, přičemž zaujme krásnými uličkami i četnou zelení, kterou lze obdivovat především v místním parku. Kromě toho se zde nachází fontány, umělý vodopád a městská mešita (Belek Town Mosque). K vidění tu tedy jsou i zajímavé architektonické stavby.

Golfová hřiště

Jak už jsme zmínili v úvodu, Belek je oblastí zaslíbenou golfovému sportu. V letovisku se tedy nalézá hned několik moderních, kvalitních a zároveň vizuálně zajímavých hřišť, na nichž lze tuto aktivitu provozovat. Mezi nejznámější patří The Montgomerie Maxx Royal Golf Club, Carya Golf Club a Sueno Golf Club. K dispozici ovšem máte rovněž další hřiště, takže v podstatě celou dovolenou můžete strávit na zeleném pažitu s golfovou holí v ruce.

Belecká pláž

Většina turistů z České republiky asi přeci jen nezamíří do Beleku za golfem, ale spíše za aktivitami u Středozemního moře, které omývá jeho pobřeží. Podmínky pro vodní radovánky tu jsou velmi dobré, přičemž zdejší 16 km měřící pláž, která je jemně písčitá, bývá často řazena mezi nejkrásnější v celé zemi. Navíc disponuje plnou vybaveností (včetně slunečníků a lehátek zdarma) a užijí si zde děti i milovníci vodních sportů jako surfingu či potápění. Čistotu zdejšího prostředí navíc dokládají mořské želvy, pro které je toto místo oblastí líhně potomků.

Akvapark a delfinárium Troy (Troy Aqua & Dolphinarium)

Spoustu vodních radovánek si můžete s celou rodinou užít i v populárním akvaparku Troy, kde na vás čeká řada velezajímavých atrakcí. Ať už si tedy potrpíte na poklidné koupání v bazénu, anebo vás naopak lákají skluzavky, tobogány a další adrenalinové atrakce, jistě si tu přijdete na své. Součástí akvaparku je navíc delfinárium, které rovněž potěší děti i dospělé, neboť zde můžete spatřit cvičené delfíny a další zvířata.

Wellness centrum Hamam on the Beach

V Beleku se samozřejmě nachází i řada zařízení, ve kterých můžete naplno relaxovat. Asi nejznámější je přitom Wellness centrum Hamam on the Beach. Zde můžete dát odpočinout tělu i duši v sauně či v tureckých lázních (hamam), ale také při velkém množství příjemných masáží. Jedinečnost těchto chvil pak nepochybně dotvoří i místní exotická atmosféra, stejně jako rozličné aromatické vůně. K dalším aktivitám se tedy můžete navrátit takřka „znovuzrozeni“.

Bary a kluby v Beleku

Beleku rozhodně nelze upřít ani rušný noční život, kterého se pochopitelně můžete také zúčastnit. K tomu přitom vybízejí nejen hotelové bary a diskotéky, ale v celé lokalitě lze narazit na mnoho míst, kde je možné trávit čas až do brzkých ranních hodin. Za zmínku stojí např. The Brezza Bar, který se nachází přímo na molu u Středozemního moře a dle mnohých návštěvníků ze zahraničí má opravdu jedinečnou atmosféru, jíž jen tak někde nenaleznete.

Kam na výlet do okolí

Belek je především moderní turistické letovisko, jenže na své si tu přijdou i milovníci historických památek. V nedalekém okolí se totiž nachází velké množství zajímavých míst, které upomínají na různá období historie. Za všechny jmenujme výjimečně zachovalý amfiteátr Aspendos, archeologické naleziště Perge, což bylo kdysi bohaté řecké město, případně další původně antické město Side, které dnes patří v rámci Turecké riviéry k téměř nejoblíbenějším místem k pobytu.

Při návštěvě Beleku byste ovšem neměli vynechat především nedaleké letovisko Antalya, které snoubí historické památky s krásným pobřežím a jedná se o jedno z vůbec nejnavštěvovanějších míst na světě. A pokud se bez historických památek obejdete a do zahraničí míříte především za místní přírodou, pouze 12 km od Beleku se rozkládá přírodní park Kurşunlu Waterfall. V něm se nachází vodopád na řece Aksu uprostřed nádherného borového lesa, ale také pestrá fauna a flóra.

Belek samotný je díky přítomnosti přepychových hotelů a celkově luxusním službám místem, které velmi pravděpodobně splní požadavky i těch nejnáročnějších turistů. Ti zde mohou relaxovat, ale zároveň se věnovat různým fyzickým aktivitám. V okolí tohoto letoviska je navíc možné obdivovat různá místa s pestrou historií, stejně jako rozličné přírodní krásy. Pokud jste tedy zatoužili po tom, navštívit Tureckou riviéru, Belek určitě můžete zvážit jako cíl své cesty.

Předchozí článekZwiesel v Německu – památky, zajímavá místa a tipy na výlety do okolí
Další článekZwickau v Německu – zajímavá místa, památky a tipy na výlety do okolí