Chicago – město v zahradě

1228
Panorama Chicaga | rabbit75123/123RF.com
Panorama Chicaga | rabbit75123/123RF.com

Chicago, třetí nejlidnatější město Spojených států amerických, vás zcela určitě překvapí svou čistotou a zeleným prostředím. Leží v něm totiž nespočet překrásných parků, díky nimž si Chicago vysloužilo přezdívku „Město v zahradě“.

Podnikněte výlet do Chicaga a nasajte pravou americkou atmosféru. Chicago se dělí na 4 hlavní části: North Side, South Side, Southwest Side a West Side. Centrum města (Downtown) leží mezi North Side a South Side a najdete v něm městské části Loop s mnoha mrakodrapy, Near North Side a Near South Side.

Jaké zajímavosti na vás čekají v Chicagu?

Mrakodrapy, písčité pláže, obrovské parky a slavné jezero Michigan dělají z Chicaga nezapomenutelné místo. Stál tu dokonce úplně první mrakodrap na světě. Nachází se zde celá řada úchvatných míst, které stojí za to vidět.

Jedním takovým místem je centrum Chicaga The Loop, které vás obklopí mrakodrapy, obchodními domy a nemalým množstvím památek. Projděte si také Loop Art Tour – úžasnou kolekci soch v centru Chicaga. Zajímavé je také Adler Planetarium s exponáty z vesmíru, Field Museum of Natural History s obrovskou kostrou Tyranosaura Rexe a egyptské poklady a Shedd Aquarium, kde uvidíte delfíny, kosatky, žraloky a překrásný podmořský svět. Dále si nenechte ujít Polské Muzeum Ameriky, Lincoln Park Zoo, Muzeum fotografie, Lincoln Park, Gold Coast, Washington Park, Smyčka umění Tour nebo Vyhlídkové pobřeží. Pláže jsou tu druhé nejčistší na světě. Jezdí sem relaxovat, jak místní tak i turisté.

Kam za zábavou a nákupy?

Za zábavou a nočním životem zamiřte na sever města. Lakeview, Boystown, Lincoln Park, Old Town nabízí ta nejlepší divadla a obrovské množství barů a nočních klubů. Kouření je tu zakázané ve všech barech, restauracích, kancelářích nočních klubech a ve veřejných budovách. Kouřit se nesmí ani pět metrů od okna, vstupu nebo výstupu z veřejné budovy a stanic metra. Pokud nebudete tento zákon respektovat a porušíte ho, tak se vystavujete riziku udělení pokuty  ve výši několika stovek dolarů.

Za nákupy zamiřte na je Michigan Avenue, kde se dá pořídit téměř vše. Pro suvenýry si skočte do obchodů Macy’s. Doporučujeme slavné bonbony Frango Mints. Sportovní fanoušci mohou zamířit na stadión hokejových Blackhawks, basketbalových Bulls, či baseballových Cubs a White Sox.

Kam se jít najíst?

Až vás přepadne hlad, zajděte si do restaurace, protože Chicago se může pochlubit těmi nejlepšími restauracemi ve Spojených státech. Pokud máte chuť na zahraniční kuchyni, pak zajděte do restaurací v okrajových částech města. Slavná je to ovšem Chicago-style pizza, která je velmi tlustá a s ingrediencemi všeho druhu. Dojděte si pro ní do Pizzeria UNO and DUE, Gino’s East, Giordano’s nebo Lou Malnati’s. Další místní specialitou jsou hotdogy, které tu chutnají lépe než kde jinde.

Doprava a ubytování v Chicagu

Po městě cestujte levnou a spolehlivou městkou hromadnou dopravou.  Pro přepravu metrem si musíte zajistit kartu na vámi zvolené období. Penězi se v metru neplatí. Chicago má jednu z nejlevnějších taxi služeb ve Spojených státech a navíc jsou taxíky  snadno dostupné.

Levné ubytování seženete v okrajových částech města. Ale myslete na to, že je Chicago značně rozlehlé, tak ať nestrávíte příliš času v autobuse. Možná, že se vyplatí si připlatit a ubytovat se blíže k centru. Mnoho možností ubytování je také u letiště.

Češi ani netuší, jak blízko mají k tomuto městu. Například zde měli za starostu  kladenského rodáka Antona Cermaka. Berwyn – Cicero jsou čtvrti, které kdysi obývali Češi. Vydejte se do Chicaga a poznejte atmosféru města, do kterého se dříve vypravili Čeští rodáci.

Předchozí článekProč jet na Silvestra do romantické Paříže?
Další článekKanárské ostrovy na přelomu Listopadu / Prosince za 2 884 Kč