Cancún v Mexiku – zajímavá místa a památky aneb kam se vydat a co vidět?

8432
Pláž v mexickém Cancúnu | designsource09/123RF.com
Pláž v mexickém Cancúnu | designsource09/123RF.com

Cancún, oblíbený cíl turistů, najdete na jihovýchodě Mexika. Budete si tu užívat nádhernou dovolenou u moře. Můžete třeba jen lenošit, ale byla by škoda alespoň částečně město a jeho okolí neprozkoumat. Poznáte ty nejzajímavější mayské i jiné památky, okolní města a úžasná podívaná vás čeká také pod mořskou hladinou. Chcete se bavit přes den i v nočních hodinách? Tak je pro vás Cancún tím správným místem na letní dovolenou.

Dovolená u Karibského moře

Cancún se nachází na poloostrově Yucatán a je omýván Karibským mořem. Už to je příslib úžasné dovolené u moře. Budete si tu užívat nádherné a široké písečné pláže a azurově čisté moře. K nejoblíbenějším patří Playa Defines, Playa Tortuga či Playa Merlin.

V okolí je mnoho hotelů a tedy i příležitostí k ubytování. Samozřejmě je tu k dispozici veškerý turistický komfort, který vám dovolenou u moře zpříjemní. Mnohé hotely nabízí lázeňské služby. Užijte si tu svou pohádkovou dovolenou daleko od všedních starostí.

Podmořský svět vás uchvátí

Cancún a jeho okolí si oblíbí příznivci šnorchlování a potápění. Pod vodní hladinou se vám rozevře úchvatný svět, který ve vás zanechá hluboký dojem. Lákadlem pro potápěče je mimo jiné sousoší čtyř set soch nesoucí jméno Tichá evoluce (The Silent Evolution). Jde o sochy lidí v životní velikosti. Toto unikátní muzeum bylo „otevřeno“ roku 2010 a nachází se v hloubce devíti metrů. Je to dílo sochaře a potápěče Jasona DeCaires Taylora. Muzeum vás bezpochyby dostane svou zajímavou, i když trochu tísnivou atmosférou.

Za luxusem na Kukulkánův bulvár

Kukulkánův bulvár v Cancúnu | shakzu/123RF.com
Kukulkánův bulvár v Cancúnu | shakzu/123RF.com

Hlavní třídou města je Kukulkánův bulvár. Určitě stojí za to projít si tuto třídu plnou pěkných a luxusních hotelů, restaurací a obchodů. Budete-li si tu však chtít něco koupit či se najíst, sáhnete hluboko do kapsy. Celkově je třeba zmínit, že Cancún není zrovna levné letovisko. Na druhou stranu…Hodně toho nabízí.

Bavte se…Přes den i po setmění

Co by to bylo za letní dovolenou, kdybyste se nevypravili do vodního parku. Mezi dětmi i dospělými je oblíbený zábavní vodní park „Wet´n Wild“. Čekají tu na vás různé atrakce, delfíni…Zkrátka mnoho zábavy.

Samozřejmě se v Cancúnu můžete věnovat i dalším vodním sportům. Jak už jsme se výše zmínili, oblíbené je potápění a šnorchlování, ale vhodné podmínky tu jsou i pro windsurfing.

Raději sportujete na souši? I tak si své vyžití v Cancúnu najdete. Zaplesají především příznivci golfu. Podél cancúnské mořské laguny se nachází osmnácti jamkové hřiště Pok-Ta-Pok. Přímo vedle hřiště si prohlédnete mayský chrám. A aby té golfové zábavy nebylo málo, je tu také areál Caesar Park Beach & Golf Resort, kde je další osmnácti jamkové hřiště.

A nudit se nebudete ani po setmění. Rušný noční život vám nabízí četné bary a diskotéky a máte možnost užít si některá místní zajímavá vystoupení. A bavíme-li se o různých podnicích, zmiňme i restaurace, v nichž určitě ochutnejte něco z výborné mexické kuchyně.

Ekopark Xcaret

Letecký pohled na ekopark Xcaret v Mexiku | nicousnake/123RF.com
Letecký pohled na ekopark Xcaret v Mexiku | nicousnake/123RF.com

Ekologicko-archeologický park Xcaret je nádherným místem. Projděte se tamějšími stezkami v džungli. Při svých cestách uvidíte papoušky, opice, netopýry, tapíry, pumy a další zvířata. Raději se díváte na svět pod vodní hladinou? Šnorchlujte v podzemní řece během plavby, na kterou se můžete v rámci návštěvy v parku vydat.

Podzemní vápencové podloží s krasovými útvary slibuje pěknou podívanou. Mimo jiné také v Xcaratu shlédnete folklorní představení a určitě se zastavte ve vinném sklepě. Prohlédnete si tu rovněž několik menších mayských pyramid a dozvíte se íce o mayské kultuře, floře, fauně, obyvatelích…Zkrátka nudit se nebudete. A pokud si budete chtít odpočinout, pláž na kraji laguny je tím správným místem.

Výlet na ostrov Cozumel

Tropická pláž na ostrově Cozumel | evok20/123RF.com
Tropická pláž na ostrově Cozumel | evok20/123RF.com

Výlet na ostrov Cozumel, největší mexický ostrov v Karibiku, vás jistě nadchne. Dostanete se sem cca za půl hodiny z pevniny. Jsou tu nádherné pláže, na kterých si užijete pohodový odpočinek, ale určitě prozkoumejte i okolí.

Zajímavé jsou mayské památky. Je jich tu více a dostupnost k nim je kvůli džungli různě obtížná. Nejvýznamnější lokalitou je San Gervasio. Šlo o velmi důležité náboženské centrum starých Mayů. Díky zdejším krásným korálovým útesům, jde rovněž o oblíbené místo potápěčů. Dokonce patří mezi nejlepší potápěčské lokality na světě.

Ruiny mayských památek u San Gervasio na ostrově Cozumel | wormblast/123RF.com
Ruiny mayských památek u San Gervasio na ostrově Cozumel | wormblast/123RF.com

Mimo jiné můžete navštívit město San Miguel. Jde o jediné město na ostrově. Kochejte se památkami (např. kostel Iglesia de San Miguel Arcángel či muzeum Museo de la Isla), ale také tu budete mít příležitost k nákupům.

Kostel Iglesia de San Miguel Arcángel ve městě San Miguel na ostrově Cozumel | pxhidalgo/123RF.com
Kostel Iglesia de San Miguel Arcángel ve městě San Miguel na ostrově Cozumel | pxhidalgo/123RF.com

Další mayské památky ve městě Chichén Itzá

Zaujaly vás mayské památky? V okolí Cancúnu je můžete poznávat na více místech. Najdete je především v komplexu Chichén Itzá. Jeho nejvýznamnější stavbou je Kukulkánova pyramida. Je takovým velkým mayským kalendářem. Podíváte se na její vrchol? Vede k ní 365 schodů. Místo bylo vyhlášeno jedním ze sedmi novodobých divů světa. Kromě mayské kultury tu také najdete prvky toltécké kultury. Další mayské památky navštivte třeba v Uxmalu (s dominantou Case del Adivino) či Palenque.

Kukulkánova pyramida v Chichén Itzá v Mexiku | tonobalaguer/123RF.com
Kukulkánova pyramida v Chichén Itzá v Mexiku | tonobalaguer/123RF.com

Cancún a jeho okolí vám nabízí mnoho příležitostí, jak se pobavit a poznat zajímavá místa. Kromě těch, která jsme si jmenovali, si ještě uveďme alespoň město Cobá s nejvyšší mayskou pyramidou v Mexiku.

Relativně nedaleko Cancúnu (130 km) je také Tulum s úchvatným komplexem 60 staveb (nejvýraznějšími jsou Templo de las Pinturas, El Castillo, Templo del Dios Descendente). Můžete si udělat také výlet na přilehlé ostrůvky, například Isla Mujeres či Isla Contoy. A nebo si ještě najdete jiný cíl v užším či širším okolí Cancúnu? Na své mexické dovolené se určitě nudit nebudete.

Předchozí článekZajímavá místa a památky v Rotterdamu – kam se vydat, co vidět a navštívit?
Další článekBibione v Itálii – zajímavá místa a památky aneb kam se vydat a co vidět?