Původní anglická kuchyně se rozhodně nemůže měřit s vybraností francouzských či italských jídel. Jednalo se většinou o těžká a masitá jídla s množstvím zeleniny, oblíbené jsou také ryby a vše musí být řádně omaštěné. V současnosti však tradiční recepty i suroviny značně ustoupily importované kuchyni indické, mexické, italské a řadě dalších.
Snídaně
Klasická anglická snídaně (breakfest) je velmi sytá a rozhodně ne skromná. Typické menu (English breakfest či Full english) zahrnuje pečené fazole v tomatové omáčce, pečené vepřové párky (značně odlišné od českých), volské oko, slaninu a často také smažený toast, rajče a žampiony. V současnosti samozřejmě získávají navrch různé toasty, cereálie, mléko, džusy a káva. Anglická snídaně se obvykle dělá jen o víkendu.
Oběd
Oběd se může záludně označovat jako lunch, ale také jako dinner. Klasickým obědům však již kromě víkendů odzvonilo a většina pracujících i studentů má obědy studené. Často se jí studené sendviče s různými přílohami, oblíbené jsou také chipsy a pije se sladká limonáda. Z teplých jídel stále přežívá oblíbená ryba a hranolky (fish and chips), pozor však na anglický zvyk polévat hranolky octem! Další oblíbené jídlo jsou plněné brambory (jacked potatoes), plněné fazolemi v tomatě nebo rybou a majonézou. Anglickou obdobou českých meníček jsou carvers, což jsou rychlá a levná jídla sestávající z různých druhů masa (mohou být i míchaná) s pečenou či vařenou zeleninou a bramborami. Oblíbený je také anglický puding, ale se sladkým pudingem to nemá společného vůbec nic. Puding může být masový anebo zeleninový, spíše se podobá jakési ztuhlé směsi s neuvěřitelnou paletou možných složení i chutí. Pro mnoho návštěvníků Anglie je puding obávanou hrozbou.
Večeře
Večeře (dinner) je hlavním a teplým jídlem. Mezi typické anglické pokrmy patří například steak či uzená šunka s bramborovou kaší, mleté maso (jehněčí, hovězí) s bramborovou kaší, listové těsto plněné masem se zeleninou a omáčkou, párky zapečené v slaném palačinkovém těstě či hovězí s omáčkou a britskými knedlíky (suet dumplings). Angličané však již tato jídla příliš často nevaří a raději jedí čínské nudle, curry, rýži, různé druhy tortil, pizzu a další importovaná jídla. Oblíbené jsou také buffet-meals, tedy v podstatě jídelny s fixní cenou a širokou nabídkou všeho možného, co si můžete namíchat podle chuti.
Rychlé občerstvení
V nabídce samozřejmě nechybí klasické hot-dogy, hamburgery, pizza, kebab a čínské nudle. Oblíbené jsou také různé druhy párků a klobás, sendviče a toasty. K anglické klasice patří nesmrtelné fish and chips, popřípadě různé další varianty hranolků s majonézou, omáčkou či octem.
Čaj o páté
Mezi klasické anglické zvyky patřilo odpolední pití čaje, dnes se však již dodržuje pouze výjimečně. Pozor na zrádné slovo tea, které místo odpoledního čaje může znamenat také odpolední občerstvení, například párky s kaší, masový koláč či fazole. Dříve se pil zejména silný anglický (tedy indický či cejlonský) černý čaj, často s mlékem. Jako příloha jsou oblíbené zejména vdolečky (scones), koláč anebo čajové sušenky.
Alkohol
Britové jsou vyhlášenými milovníky hospod, mezi velmi rozšířené patří zejména pivo (ale) a kvašené nápoje z jablek (cider) a hrušek (perry). V Anglii se pivo servíruje zásadně bez pěny. Zejména na severu ve Skotsku je velmi oblíbená také vyhlášená whisky, kterou zde produkuje řada známých palíren.