WizzAir: Zpateční letenky do Istanbulu za 539 Kč!

671
Západ slunce v Istanbulu | violin/123RF.com
Západ slunce v Istanbulu | violin/123RF.com
Lowcost dopravce WizzAir nabízí zpáteční letenky na trase Budapešť – Istanbul za nádherných 539 Kč.  Na výběr je řada termínů od prosince až prakticky po celý leden. Istanbul je dle mnoha cestovatelů jedním z nejkrásnějších měst na světě. Historie tu doslova dýchá na každém kroku. Ikonickou Modrou mešitu a chrám Agia Sofia by si rozhodně neměl nikdo nechat ujít.

Určitě doporučuji zůstat pár dní i v Budapešti a užít si třeba tamní lázně, historické budovy a parlament nebo třeba krásné jeskyně. Přeci jen se Budapešť nazývá „Paříží východu“ ne nadarmo. Tohle město si rozhodně zaslouží víc, než jen být přestupní stanicí.

Možné ubytování v Budapešti a Istanbulu

  • Ubytování – hledejte na srovnávači cen hotelů booking.com
  • Velmi populární alternativou se stává AirBnB, kde získáte přes tento odkaz slevu okolo 500Kč na ubytování Airbnb.cz

Istanbul

Po příletu do Istanbulu si kupte Istanbulkart, která se prodává ve stáncích nebo automatech za 10 TL. Z letiště využijete pak autobus E10, který jezdí každých 30 minut do Kadiköy ferry na trajekt. Do evropské části města na zastávku Levent (zelené metro) se dostanete autobusem E4.

Praha – Budapešť

Tuhle trasu jsem sám absolvoval již několikrát (jak busem, tak vlakem či autem). Pokud zvolíte vlak, doporučuji koupit včasnou jízdenku v eShopu (je o něco levnější), akorát pozor – pokud si koupíte zpáteční jízdenku, je potřeba ve vlaku  ČR dostat razítko jinak je jízdenka neplatná  z eshopu neplatná. Cena jízdy vlakem (tam i zpět) je okolo 1000 Kč a určitě doporučuji přikoupit místenku! Za stejnou cenu lze využit i bus od StudentAgency.

Co se může hodit?

  • Cestovní pojištění – výhodně od 8 Kč / den, celoroční pojištění za 237 Kč na osobu – sjednejte si cestovní pojištění.
  • Zrušený a zpožděný let? -> Vaše nároky
  • Vlastní doprava -> porovnání autopůjčoven a cen na rentalcars.com
  • Jestliže má vaše kabinové zavazadlo rozměr 42x32x25 cm nebo je menší, můžete si je vzít na palubu bez poplatku. Musí se vlézt pod sedadlo před vámi.

Je-li vaše kabinové zavazadlo větší než malé kabinové zavazadlo, ale nepřesahuje rozměry 56x45x25 cm, lze si ho s sebou vzít na palubu za poplatek. Musí se vlézt do horní skříňky. Musíte být schopni jej do horní skříňky umístit bez pomoci ostatních.

Předchozí článekDublin a Londýn z Prahy za 1620 Kč
Další článekDo Benátek na slavný karneval za 1200 Kč pro WDC za 800 Kč