Top 9 tropických ostrovů světa, které musíte zažít

625

Zlaté písečné pláže, azurové moře, teploty 30+, mírný svěží vánek, houpací síť pod palmami a koktejl v ruce… Tomu říkám dovolená snů. Nebo alespoň zasloužený odpočinek po týdnech toulání se po horách nebo poněkud rušných turistických centrech. Nechte se nalákat do ráje a vyberte si z 9 TOP tropických ostrovů světa. Vybírat můžete od milionářských destinací až po místa, kde je dovolená prostě za hubičku.

Seychely

Najdete je na východním pobřeží Afriky, kde svým návštěvníkům nabízejí doslova ráj na zemi. Pokud se rozhodujete, kam se přestěhovat do plážové chýše, a máte dostatek peněz, Seychely jsou určitě správná volba.

Nabízejí prostě vše: nádherné pláže, čistou azurovou vodu, tuny ostrovů… No jo, ale ono to všechno stojí několik výplat… Obyčejným smrtelníkům proto doporučujeme šetřit a pak navštívit ostrovy mimo hlavní turistickou sezónu.

Maledivy

Nachází se uprostřed Indického oceánu, ve shluku 1000 ostrovů, které jsou často jen řada korálových atolů, sotva nad hladinou moře. Během tsunami z roku 2004 bylo mnoho z těchto ostrůvků zcela odplaveno.

Maledivy patří mezi nejfantastičtější místa pro potápění, šnorchlování a pozorování podmořského světa. Přivítá vás krásný bílý písek a opravdu přátelští obyvatelé. Nejlepší čas na Maledivy je od listopadu do května, kdy je počasí tak akorát.  Bohužel, i zde je prostě čertovsky draho. Achjo…

Ko Lipe

Ostrov v jižním Thajsku překypující životem, barvami a veselím. Chutné čerstvé ryby a mořské plody si zde dáte každý den k obědu za hubičku, a hned po hodinovém šlofíčku se můžete pustit do šnorchlování. Návštěvu si naplánujte od listopadu do března, kdy je nejlepší počasí s nejmenším počtem lidí.

Bali

Nemůžeme vynechat dnes již klasiku pro dobrodružné cestovatele. Bali je turistickou Mekkou, ostrov, který je zvolen jedním z nejlepších ostrovů pro dovolenou na světě, rok co rok. Je tu dost místa pro každého, surfování je prostě pecka, jídlo úžasné, vše je skoro zadarmo a místní obyvatelé opravdu velice přátelští a pohostinní až běda.

Fiji

Znáte seriál Červený trpaslík? Tak to určitě znáte i Fiji! Fiji je jistota skvělé dovolené, nabízející ohromné množství pláží a míst k odpočinku i ke sportu. Je zde tolik ostrovů, že jste skoro povinni najít si ten, který se vám nejvíce líbí, a tam se usadit nadobro. Teplota je po většinu roku téměř konstantní, s cyklóny vyskytujícími se mezi listopadem a lednem.

Tahiti

Znáte ty fotky romantických tropických bungalovů ve vodě? Tak to je Tahiti. Samotné jméno je již dlouho synonymem tropického ráje. Tahiti se řadí na první místa v žebříčku nejoblíbenějších míst pro trávení líbánek na světě. Můžete si zde odpočinout na sluníčku, potápět se, a hlavně si skočit do vody hned z vašeho bungalovu.

Havaj

Sepište si vše, co byste rádi podnikli na vaší letní dovolené u moře a znásobte štěstí dvěma. Gratuluji, jste na Havaji. Navíc zde můžete navštívit nádhernou přírodu a unikátní národní park „Volcano National Park“, ve kterém prozkoumáte tajemství sopky a všeho, co je s ní spojeno.

Cookovy ostrovy

Tyto ostrůvky jsou nečekaně pojmenovány podle Jamese Cooka, neohroženého muže, který je objevil. Nacházejí se v Jižním Pacifiku a bohužel jsou totálně z ruky. Díky tomu jsou ale ideální pro únik od moderního života a oblastí zmítajících se zuřivými turisty.

Curacao

Ostrov v Karibském moři, který patří Holandsku. Byl zvolen již poněkolikáté nejkrásnějším ostrovem Karibiku, a to  také díky městu, které je postaveno v holandském stylu. Jsou zde neskutečně krásné pláže, romantická atmosféra a zábavy tolik, že ani vše nestihnete vyzkoušet. Prostě dovolená snů.

Předchozí článekCo vám přinese sólo cestování po Indii?
Další článekLetenky do Paříže a zpět za 1840 Kč