Pákistánské Karáčí – kam se vydat a jaká zajímavá místa a památky vidět?

2813
Doprava v pákistánském Karáčí | pakimages/123RF.com
Doprava v pákistánském Karáčí | pakimages/123RF.com

Karáčí je to největší a nejlidnatější město v Pákistánu a sedmé největší metropolitní město na světě. Najdete jej na pobřeží Arabského moře, na severozápadě delty řeky Indus, což z něj činí rovněž i jeden z nejdůležitějších přístavů ve státě. Ve městě najdete spoustu památek, zajímavých budov i archeologických lokalit.

V případě, že se rozhodnete cestovat do této oblasti, je předem nutné zvážit, zda je to rozumné z důvodu bezpečnosti. I přes svou pestrost, zajímavost a bohatost, je vždy nutné zvážit aktuální situaci, jelikož Karáčí nepatří zrovna k nejbezpečnějším lokalitám. Při návštěvě je vždy zapotřebí dbát té nejvyšší opatrnosti.

Nejzajímavější místa v Karáčí

  • Uprostřed Karáčí se nachází jedno z nejoblíbenějších, klidných a posvátných míst ve městě – Mauzoleum Mazar-e-Quaid. Jde o impozantní památku, která dává hold zakladateli Pákistánu, Muhammadu Alimu Jinnahovi, známému i jako Quaid-e-Azam.
Mauzoleum Mazar-e-Quaid v Karáčí | muha/123RF.com
Mauzoleum Mazar-e-Quaid v Karáčí | muha/123RF.com
  • Masjid-e-Tooba je rovněž nazýváno i jako Gol Masjid. Jde o velmi krásnou a oblíbenou atrakci, která vás zaujme svou kopulí, jež je považována za největší kopuli mešity na světě.
Mešita Masjid-e-Tooba v Karáčí | muha/123RF.com
Mešita Masjid-e-Tooba v Karáčí | muha/123RF.com
  • Pláž Clifton na pobřeží Arabského moře skýtá krásnou scenérii, jež je možno označit za nezapomenutelnou. Na pláži je spousta atrakcí. Umístěny tu jsou restaurace a projet se tu můžete jak na koni, tak i na velbloudovi.
Pláž Clifton v Karáčí | aleemzahidkhan/123RF.com
Pláž Clifton v Karáčí | aleemzahidkhan/123RF.com
  • Při návštěvě Karáčí vám doporučujeme navštívit Palác Mohatta, což je krásný hinduistický palác. Aktuálně je používáno jako muzeum.
  • V době britské nadvlády tu v roce 1865 vyrostla Frere Hall, krásná budova, radnice, která byla postavena jako hold sirovi Henrymu Edwardovi Bartle Frere.
Frere Hall v Karáčí | zahidrana/123RF.com
Frere Hall v Karáčí | zahidrana/123RF.com
  • Bagh Ibn-e-Quasim je tím největším parkem v Pákistánu, který se rozkládá na ploše 130 akrů.
  • Další velkou zdejší atrakcí je Grand Port z 19. století, který se nachází u Native Jetty mostu. Jde o centrum nakupování, stravování a různých jiných aktivit ve městě. Je to i skvělé místo pro procházku.

Karáčí, skvělé místo pro nakupování

Karáčí je hlavním nákupním centrem země a skvělé na tom je, že také i nejlevnějším městem na celém světě. Jde o ohromné obchodní centrum plné trhů a bazarů, které jsou rozesety po celém městě. Nakupovat tu můžete v malých buticích, na trzích anebo v moderních nákupních centrech, kterých je ve městě také víc než dost.

Největším nákupním centrem je Atrium Mall, kromě něj se tu nachází i Dolmen Mall, Ocean Mall, Chase, Forum, Park Towers, Opulent Mall, Jumeirah Mall,Millennium Mall, Emerald Mall, Makro, PakStyle a mnoho dalších. Velkým zážitkem je nakupování ve zdejších bazarech. Ve městě se nachází více než 300 obchodů. Co si odtud přivézt? Doporučujeme oděvy a ložní prádlo, kožené zboží, zlato, sportovní zboží,elektroniku, koberce, dřevěné řezby, bytových doplňků a umění. Při nakupování si však dejte pozor na kapsáře. Je tu i velké množství komárů, což znepříjemňuje lidem život a neobejdete se tu bez repelentů.

Jídlo v Karáčí

Karáčí je multikulturní město, kde není levné pouze nakupování, ale i jídlo. Oběd tu můžete doopravdy za hubičku, ale pozor, nemusí to být bezpečné a vy si můžete koledovat o zdravotní problém. V Karáčí se však nachází několik skvělých restaurací. Ty nejlepší jsou obvykle v hotelech anebo v obchodních centrech. Jídlo zde se vyznačuje mocnou vůní a pikantností. Mísí se tu Indo-arabské pokrmy. K tradičním jídlům tu patří kari, dhal, rýže, kofta, kebab a naan chleba nebo jogurtový nápoj Lassi.

Noční život

Pozor, Pákistán je islámskou zemí, a proto tu alkohol nikde jinde než v hotelích, nenajdete a ani nemůžete konzumovat. Zajímavé však je, že i přes tuto skutečnost je v Karáčí spousta barů, nočních klubů a tanečních sálů, nabízející skvělou zábavu.

Předchozí článekKam v indickém Bengalúru – zajímavá místa a památky k vidění
Další článekDháka v Bangladéši – kam se vydat a jaká zajímavá místa a památky vidět?