Nejlepší země kde si vyděláte výukou angličtiny

1124

Každý rok desítky tisíc lidí míří do světa učit angličtinu. Je to jedna z možností, jak si na cestě skvěle přivydělat a poznat místní lidi. Nemusíte být ani rodilí mluvčí, v některých zemích vám dokonce stačí jen středně pokročilá znalost jazyka. Připravili jsme pro vás seznam zemí, které jsou pro učení angličtiny hotovým rájem a určitě stojí za návštěvu.

Jižní Korea

Jižní Korea je jedním z nejlepších míst (ne-li nejlepší), kde se výukou angličtiny určitě uživíte. Pracovních míst je opravdu hodně a platy jsou dostatečně vysoké (20 000 – 40 000 Kč měsíčně). Pokud se necháte legálně zaměstnat, získáte i úžasné výhody, jako smlouvu, zdravotní pojištění, bydlení zdarma a další. Pokud nemáte žádné zkušenosti, ale angličtinu dobře ovládáte, je Jižní Korea nejlepší volbou. Navíc, pobyt v Jižní Korei je opravdovým zážitkem na celý život. Jedná se o levnou zemi s bohatou historií, kulturou a opravdu přátelskými lidmi.

Japonsko

Pokud si chcete užít tuto drahou zemi a nemáte na to peníze, určitě doporučujeme stát se učitelem angličtiny. Získáte jisté zaměstnání s dobrým výdělkem. Nevýhodou je, že ve většině případů se musíte stát dlouhodobým zaměstnancem a pobývat na jednom místě nejméně jeden rok a více. Japonsko je šíleně drahou zemí a náklady na bydlení jsou opravdu vysoko. Pro dlouhodobé učitele proto vláda i soukromé firmy nabízejí programy, které uhradí část životních nákladů a můžete si přijít i na pěkné bonusy.

Místní lidé jsou opravdu přátelští a ochotní, jídlo je nekonečným gurmánským zážitkem a kultura Japonska patří k těm, které v životě opravdu musíte poznat na vlastní kůži.

Blízký východ

Blízký východ láká mnoho učitelů a to z pouze z jednoho jediného důvodu – vyděláte si neuvěřitelný balík peněz. Firmy zde nabízejí opravdu vysoké platy (60 000 měsíčně a více) a spousty dalších výhod + minimální či žádné daně. Jediný háček je v tom, že zde musíte pobývat alespoň jeden rok a taktéž mít odpovídající vzdělání a hlavně praxi – tyto země poptávají certifikované a zkušené učitele. Nejoblíbenějšími destinacemi jsou Dubaj, Katar a Abu Dhabi.

Thajsko

Thajsko láká mnoho mladých a začínajících učitelů pro minimální životní náklady, teplé krásné počasí, tropické pláže, lahodné jídlo a příjemnou atmosféru. Většina učitelů jazykových škol jsou bývalí cestovatelé, kteří se do Thajska jednou zatoulali a už nechtějí bydlet nikde jinde. Plat v Thajsku není sice až tak vysoký (15 000 měsíčně), ale i více, pokud učíte třeba v Bangkoku nebo na mezinárodní škole.

V zapadlejších oblastech si vyděláte cca 10 000 Kč, ale náklady na život jsou opravdu minimální, ve většině případů získáte zdarma ubytování, někdy i obědy ve školní jídelně zdarma. Práci jako učitel angličtiny si v Thajsku zvládnete najít i na vlastní pěst, nepotřebujete certifikáty ani dlouhodobý pobyt. Učit tak můžete třeba jen pár měsíců a přivyděláte si tak na další cestu.

Když rádi cestujete, potřebujete si na cestách i občas přivydělat, nebo rovnou spojit objevování nových zemí s novým zaměstnáním. Jednou z nejjednodušších cest, jak si vydělat nějaké ty barevné papírky, je odjet učit angličtinu. Tady je dalších pár zemí, ve kterých je najít si práci jako učitel angličtiny úplná brnkačka.

Čína

Tím, jak Čína ekonomicky roste, potřebuje více a více učitelů angličtiny, kteří naučí zaměstnance ve firmách správné výslovnosti, slovíčkům i západním zvykům. Čínská kultura klade velký důraz na učení a studium, proto je pro cestovatele rájem pro hledání práce jako lektor angličtiny.

Práci najdete bez ohledu na to, kam se v Číně vydáte, zvládnete to i v lidmi přesyceném Pekingu či Šanghaji. A co víc – můžete si vydělat fakt spoustu peněz výuku tam (50 000 Kč měsíčně i více), a získáte mnoho pracovních bonusů jako bydlení zdarma, bezplatné obědy či peníze na letenku.

Španělsko

Pokud chcete zůstat v Evropě, ale přivydělat si trochu výukou anglického jazyka, zkuste to ve Španělsku. Vláda rozjela aktivní program pro přilákání kvalitních učitelů, kteří nastartují kvalitní jazykové vzdělání zaměstnanců. Dobře se taky shánějí soukromé hodiny pro jednotlivce. Nezískáte sice tak vysoký plat jako v Asii nebo na Blízkém Východě, ale vystačíte si a něco vám i zbude na další cestování.

Taiwan

Taiwan, oficiálním názvem Čínská republika, je malý ostrovní stát 200 km od čínské pevniny. Od časů generála Čankajška už uplynula docela dlouhá doba, Taiwan se v 80. letech zdemokratizoval a dnes již patří mezi standardní demokracie. Ostrov je místem, které byste nazvali rájem pro výuku angličtiny i pohodlný život plný zábavy.

Můžete učit nejen ve firmách, ale také ve školách nebo školkách, kde se budete starat o vzdělání malých dětí. Platy jsou dostatečně vysoké, získáte i další výhody (srovnatelné s Jižní Koreou) a užijete si společenský život s dalšími učiteli. Taiwan je zemí, která klade velmi vysoký důraz na výuku angličtiny, proto si snadno najdete práci na volné noze stejně tak, jako dobře placené, stabilní zaměstnání.

Doufáme, že jste v článku načerpali plno informací a určitě budeme rádi, pokud se podělíte s vlastními zkušenostmi.

Předchozí článekLetenky z Prahy do Londýna během léta za 1 558 Kč
Další článekJak na cestách bydlet úplně zadarmo?