Montréal – navštivte druhé největší kanadské město

1559
Montreál při východu slunce | rabbit75123/123RF.com
Montreál při východu slunce | rabbit75123/123RF.com

Máte-li v plánu vyrazit do Kanady a poznávat tuto krásnou a zajímavou zemi, potom byste neměli v žádném případě zapomenout ani na Montréal. Jedná se totiž o město, které vám má co nabídnout. Montréal představuje druhé největší Kanadské město s rozlohou téměř pěti set kilometrů čtverečných ležící na Montréalském ostrově při soutoku řeky Ottawy a řeky Sv. Vavřince. Patří do provincie Québec.  Počet obyvatel dosahuje ke dvěma milionům. Jde jak o Američany, tak i přistěhovalce prakticky ze všech světových koutů.

Pro zdejší podnebí jsou charakteristické znatelné rozdíly mezi létem a zimou, ostatně stejně tak, jako je tomu na velké části rozlohy Kanady. Je tedy zapotřebí se připravit na mírnější letní měsíce a poněkud drsnější zimu.

Tipy k návštěvě Montréalu

Pokud se chystáte v nejbližší době na návštěvu Montréalu, stoprocentně vás bude zajímat, co zde můžete vidět? Kam nezapomenout zajít? Mezi nejkrásnější část patří staré město, zvané Old Montréal, je považováno právem za historické centrum. Zde je k mání mnoho zajímavostí, například starý montréalský přístav. Po nábřeží se projeďte na kole či na kolečkových bruslích, můžete tedy i sportovat! Za zmínku stojí doporučení k návštěvě zdejšího muzea, které vám řekne něco o minulosti města. Navštivte také Hotel de Ville, to je název pro architektonickou stavbu montréalské radnice, kterou byste rozhodně měli vidět. Další dominantou staré čtvrti je gotická bazilika Notre-Dame. Montréal je však taktéž moderním městem, o tom se můžete přesvědčit v tzv. Novém městě, tady můžete obdivovat snad nespočet mrakodrapů. Máte-li rádi nakupování, potom doporučujeme návštěvu rozlehlého podzemního nákupního centra s více než tisícovkou obchodů, které jsou situovány do „podzemního města“, což je jakýsi labyrint obchůdků a kiosků. Ve městě je obrovské množství kostelů, to svědčí o vysokém přesvědčení věřících obyvatel. Vyplatí se některé z nich vzhlédnout, jedná se mnohdy o nezapomenutelné architektonické skvosty.

Zapomenuto nesmí být ani na společenské a kulturní vyžití. Montréal je městem festivalů a to ať již těch hudebních, které mapují nejrůznější žánry, tak i třeba filmových v podobě Fantasia festivalu. Montreal Fireworks Festival je potom vůbec nejznámější montréalský festival ohňostrojů – nádherná a jedinečná podívaná, která nemá obdoby. Na ocet nepřijdou ani ti z vás, kteří mají rádi klasiku v podobě divadelních představení, vybírat můžete z mnoha a mnoha divadel. Zabavit se lze také v kině. Samozřejmostí jsou široké možnosti občerstvení. V Montréalu najdete celou řadu restaurací a kaváren. Noc lze strávit v některém ze zdejších klubů, mnohé z nich jsou vyhlášené.

Kam za sportem?

Patříte mezi sportovní fajnšmekry? Potom ani vy nebudete z cesty do Montréalu zklamáni. Jedná se totiž o město, kde je sport na denním pořádku. Kdo by neznal hokejový tým NHL Montreal Canadians? Příznivcům motoristického sportu a hlavně rychlým kolům doporučujeme navštívit okruh, kde se jezdí jedenkrát ročně mistrovství světa vozů Formule 1.

Montreál je tedy jak vidět město, kde se nemusíte ani chvíli nudit. Vtáhne vás prostě ihned do svého koloběhu. Jakmile sem zavítáte, tak se stanete součástí!

Předchozí článekOttawa – vyražte do hlavního města Kanady
Další článekEdmonton – představuje se hlavní město provincie Alberta