Dovolená ve Francouzské Polynésii – zajímavá místa, památky a tipy na výlety

0
643

Francouzská Polynésie – více než 118 ostrůvků rozesetých po celé Oceánii prosluly po celém světě jako pozemský ráj. Není se čemu divit. Všude vídáme obrázky liduprázdných pláží a průzračného moře, které hraje všemi odstíny modré. Tak vypadá jedna z nejexotičtějších destinací na světě. Korálové atoly lákají milovníky šnorchlování, bujná vegetace zase dobrodruhy a luxusní resorty boháče z celého světa.

Zajímavá místa a památky ve Francouzské Polynésii

Tahiti

Když se řekne Francouzská Polynésie, tak se většině lidí vybaví Tahiti. Tento ostrov proslul jak jinak než nekonečnými liduprázdnými plážemi, jejichž břehy omývá ta nejtyrkysovější voda, jakou si jen dokážeme představit. Movití turisté mířili na Tahiti především kvůli domům na kůlech, které zde byly postaveny vůbec jako první na světě. Dnes už jsou rozšířené natolik, že je najdeme v každé laguně ostrova, kde si tak mohou návštěvníci vychutnat sněhobílé pláže úplně sami.

Papeete

Papeete je hlavní město Tahiti. Vlastně se jedná o hlavní centrum celé Francouzské Polynésie. Právě zde, na místním letišti, přistává drtivá většina turistů, kteří odsud dále pokračují na některý z ostrůvků snů. Ovšem pokud se na chvílí zdržíte v Papeete, nebudete toho litovat. V městečku se nachází přístav, kde parkují jedny z nejluxusnějších jachet a parníků. Kousek od něj je oblíbené tržiště Marché de Papeete, kde seženete opravdu vše. Od lokálních potravin, přes oblečení až po umělecká díla. Z historických památek byste neměli vynechat katedrálu Notre Dame či protestantský kostel Paofai (Paofai Church), proslulý svou růžovo-bílou barvou.

Punaauia

Nedaleko hlavního města Tahiti leží vesnička Punaauia. Kromě luxusních domků na kůlech a vody tak modré, až z nich přechází zrak, míří turisté do vesničky, aby si prohlédli Muzeum Tahiti a jeho ostrovů (Museum of Tahiti and Her Islands). V něm se dozvíte vše o historii ostrovů a prohlédnete si zajímavé exponáty. Neméně oblíbenou atrakcí je Lagunárium (Tahiti Lagoonarium). Zde si můžete v jedné místnosti prohlédnout, jak vypadá podmořský život. A jelikož je výstava součástí restaurace, tak uvidíte vše, už jen pokud se zde rozhodnete stravovat.

Maraa Grotto

Maraa Grotto je na první pohled romantická jeskyně, uvnitř které se nachází skryté jezírko. V něm se nachází černá voda, která způsobuje optické iluze. Takže se vám ve výsledku bude jeskyně zdát mnohem menší, než ve skutečnosti je. Celý park, ve kterém se komplex nachází, je protkaný spoustou pěšinek, na kterých narazíte na další převislé jeskyně a křišťálová jezírka. To vše je ukryté uprostřed zelených kopců, které tvoří úchvatnou přírodní scenérii.

Bora Bora

Ostrov Bora Bora proslul po celém světě jako exotický ráj. Často označován jako nejkrásnější ostrov na světě. Díky mořské vodě, která hraje všemi odstíny modré, bělostným liduprázdným plážím a divokému vnitrozemí se spoustou starobylých chrámů se ostrov objevuje na prvních stránkách prospektů cestovních kanceláří, které lákají na luxusní dovolenou. Nejoblíbenější pláž je Matira Beach, která proslula svou mělkou křišťálovou vodou a je obklopená bohatým podmořským životem.

Moorea

Stačí 5 minut letadlem z Tahiti a najednou se octnete na ostrově Moorea ve tvaru srdce. Na světě není snad romantičtější místo, kde byste mohli strávit líbánky. Hotely v domorodém stylu, vanilkové a ovocné plantáže, panoramatické výhledy z hor a samozřejmě nejkrásnější pláže a zátoky na světě. To je jen malý výčet toho, proč je Moorea tak oblíbený ostrov. A dalo by se pokračovat dále, neboť území ostrova pokrývá tropický les jako z Jurského parku a v Cookově zálivu či Opunohu zálivu jsou k vidění delfíni a celý podmořský pestrobarevný život.

Raiatea

Raiatea je nejposvátnější a zároveň druhý největší ostrov Francouzské Polynésie. Taky je označován jako první obydlený ostrov, kde údajně založil syn boha stvořitele Taaroa rodinu, která potom osídlila okolní ostrovy. Snad proto je celý ostrov opředen celou řadou legend. Není se čemu divit, že se na ostrově nachází spousta posvátných či magických míst. Jedním z nich je archeologický komplex Taputapuatea marae, což je dodnes nejposvátnější místo celé Polynésie.

Tahaa

Celá Francouzská Polynésie je proslulá jako domov perel. Na ostrově Tahaa dokonce můžete navštívit perlovou farmu (Champon Pearl Farm), kde vám celý proces výroby perel rádi ukážou. Dozvíte se tak vše, co jen o černých perlách budete chtít vědět. Součástí farmy je obchod a galerie, kde můžete tyto skvosty koupit za výhodnější ceny ve srovnání s ostatními ostrovy, kde jsou perly dováženy.

Kam na výlet do okolí?

Francouzská Polynésie je natolik úchvatná a ostrůvků k prozkoumání je opravdu mnoho, takže by se mohlo na první pohled zdát, že nic lepšího už v okolí snad ani není. Ovšem z Tahiti létá jedna ze dvou pravidelných linek na Velikonoční ostrov (Eastern Island). Nejizolovanější, nejosamělejší a nejmagičtější kout naší země, který proslul obřími kamennými sochami. Co sochy představují a jak se sem vlastně dostaly? Na tyto otázky se dodnes nepodařilo najít odpovědět, takže je ostrov opředen celou řadou mýtů a legend.

Francouzská Polynésie je pro mnohé rájem na zemi. Málokde na světě totiž najdete takovou pohodu a úchvatnou scenérii jako zde. Minimum turistů, bungalovy na kůlech a vodu tyrkysovou tak, až se tomu nechce věřit. Ovšem nezapomeňte na polynéskou kuchyni, kterou tvoří převážně čerstvé mořské plody, u kterých si můžete být jisti, že ještě před několika hodinami plavaly v moři. Dopřávat si každý den takové lahůdky je v celé Polynésii samozřejmostí.

Přidat komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here