Dovolená v Riva del Garda – zajímavá místa, památky a tipy na výlety

5863

Riva del Garda je půvabným italským městem nacházejícím se v provincii Trentino. Jeho kouzlo spočívá především v tom, že leží v těsné blízkosti oblíbeného jezera Lago di Garda, což je největší jezero v zemi. Směřují sem příznivci vysokohorské turistiky, horolezectví i mnoha dalších sportů (windsurfingu, cykloturistiky, bikingu). Celé okolí města je velmi zajímavé a nabízí mnohé příležitosti k výletům.

Ovšem nudit se nebudete ani v samotném Riva del Garde. Prohlédněte si tu pěkné památky. Na své si přijdou i příznivci nákupů. Nebo se necháte zlákat tamějšími krásnými plážemi? To už je jen na vás. Pojďme si dát inspiraci, jak strávit čas v Riva del Garda a jejím okolí.

Památky a zajímavá místa v Riva del Garda

Hrádek Bastione

Za hrádkem Bastione z počátku 16. století se vydejte na okraj města. Tyčí se na svahu hory Monte Rocchetta a je významnou dominantou města. Dostanete se k němu z centra za necelou půlhodinku. Už kvůli krásnému výhledu na město a jezero Lago di Garda byste si ho neměli nechat ujít. Pokud se v Rivě zdržíte přes noc, vychutnejte si večerní pohled na osvětlený hrádek. Vypadá krásně.

Vodní hrad La Rocca

Máte rádi hrady? V Riva del Garda si prohlédněte vodní hrad La Rocca vystavěný mezi 12. a 15. stoletím. Nachází se u jezera na Piazza Cesare Battisti. Jeho původním účelem byla obrana přístavu. Jeho historie je zajímavá. Několikrát byl vydrancován. Od padesátých let dvacátého století na hradě sídlí městské muzeum, v něm se seznámíte s tamějším uměním, historií i kulturou.

Chiesa dell´Inviolata

Pokud si rádi prohlížíte barokní stavby, v Riva del Garda nepřijdete zkrátka. Barokní kostel Chiesa dell´Inviolata pocházejí z počátku 17. století. Určitě nahlédněte dovnitř. Zaujme vás svou bohatou výzdobou. Za pozornost stojí především krásné mramorové podlahy, fresky a oltáře. Jde o jednu z nejvýznamnějších architektonických památek města a jednu z nekrásnějších barokních budov v celé provincii Trento.

Další barokní stavbou ve městě je barokní kostel Chiesa di Santa Maria dell´Assunta pocházející z 18. století. Líbí se vám baroko? Pak si projděte interiér.

Městská věž Torre Apponale

Jednou z dominant města je rovněž městská kamenná věž Torre Apponale nacházející se na východní straně náměstí Piazza 3 Novembre. Její hlavní funkce byla ochrana přístupu k jezeru Lago di Garda. Původně byla součástí městského opevnění. Až v patnáctém století došlo k jejímu vyvýšení.

Věž je vysoká 34 metrů a na její vrchol se dostanete po zdolání 165 schodů. Roku 2002 byla dokončena její rekonstrukce.

Centrale Idroelettrica di Riva del Garda

Centrale Idroelettrica di Riva del Garda představuje přečerpávající vodní elektrárnu. Pro veřejnost je otevřená od roku 2016. Vystavěna byla už ve dvacátých letech 20. století. Postavil ji italský architekt Giancarlo Marconi.

Těšit se můžete na zajímavou prohlídku. Program je přizpůsobený i dětem. Krom technických zajímavostí si vychutnáte nádherný výhled na jezero.

Městské brány Porta di San Michele a Porta San Marco

Nedaleko barokního kostela St. Maria Assunta se nachází městská brána Porta di San Michele. Pochází z 13. století a dříve byla součástí městských hradeb. Ještě starší je městská brána Porta San Marco z 11. století.

Piazza III Novembre

Chcete-li se pokochat pěkným náměstím, zamiřte na Piazza III Novembre. Najdete ho u starého přístavu. Jeho dominantou je radnice Palazzo Municipale, která vznikala od patnáctého do osmnáctého století.

Kam na výlet do okolí?

Hlavním lákadlem v těsné blízkosti města je Lago di Garda, největší italské jezero. Máte-li v oblibě pěší turistiku a rádi se kocháte krásnými výhledy na jezero i horské štíty, nenechte si tuto oblast ujít. Vhodnou turistickou trasu si zde najdete, ať už jste zvyklí na dlouhé výšlapy, či si chcete udělat jen krátkou procházku. Samotné jezero je vhodné pro provozování windsufingu a okolí je lákavé i pro cykloturisty.

Na východ od jezera jsou hory Monte Baldo. Na západní straně se zase rozprostírá přírodní park Parco Alto Garda Bresciana.

Pokud si raději prohlížíte města, zamiřte do Desenzanu del Garda. Je největším městem v okolí. Atraktivní jsou především prehistorické domy na kůlech, které jsou součástí dědictví UNESCO. Najdete tu však také další památky a líbit se tu bude rovněž milovníkům bujarého nočního života.

Z dalších zajímavých cílů v okolí města Riva del Garda si ještě uveďme jezera Lago di Tenno, Lago di Ledro (zaujme nejen příznivce přírodních krás, ale i historie – na jeho břehu se nachází paleontologické muzeum, konkrétně ve městě Molina di Ledro), vodopády Varone či město Arco se zříceninou hradu Castello di Arco.

Město Riva del Garda i jeho okolí mají obrovský turistický potenciál. Nemůžete se doma shodnout, jestli dát přednost přírodním zajímavostem, nebo lákavým historickým místům? Zkombinujte to a vydejte se do této malebné italské oblasti.

Předchozí článekZajímavosti ve městě Andorra la Vella – památky, zajímavá místa a tipy na výlety do okolí
Další článekDovolená na řeckém ostrově Thassos – zajímavosti, památky a zajímavá místa na výlety