Dovolená v Itálii – jakou dovolenou si vybrat a kam jet?

1243
Koloseum v italském Římě | iakov/123RF.com
Koloseum v italském Římě | iakov/123RF.com

V Itálii si každý může vybrat dovolenou podle své chuti. Najdete zde pláže i hory, opuštěné oblasti, památky i moderní turistická centra. Navíc můžete přijet v libovolnou roční dobu, Itálie má vždy co nabídnout.

Jakou dovolenou vybrat?

Itálie je bezesporu známá zejména antickými, renesančními a barokními památkami, které můžete obdivovat na mnoha místech. Zároveň si přijdou na své i milovníci moře a pláží, řada míst se hodí také pro pěší turistiku i horolezectví. V zimě jsou k dispozici lyžařská střediska, kromě sjezdovek láká lyžaře i mnoho běžkařských a skialpinistických tras. Itálie je také vyhlášeným rájem milovníků dobrého jídla a vína.

Nejnavštěvovanější místa

Mezi nejoblíbenější destinace poznávacích zájezdů samozřejmě patří Koloseum či Forum Romanum v Římě, šikmá věž v Pise, katedrála ve Florencii, kanály v Benátkách či Pompeje. Z turistických zajímavostí jsou oblíbené zejména vulkány Vesuv a Etna, ostrovy Sicílie, Elba a Sardinie, na jaře pak také Toskánsko. Dolomity hostí řadu lyžařských středisek, v létě lze zase zdolávat horské průsmyky a vrcholy jako Marmolada či Tre Cime. Velkému zájmu se v poslední době těší mnoho zajištěných lezeckých cest Via ferrata, které zpřístupnily vysokohorské štíty i zdatnějším turistům. Řada zájezdů směřuje samozřejmě do četných přímořských letovisek, která se táhnou podél celého italského pobřeží.

Méně známá místa

Z méně navštěvovaných míst určitě stojí za zmínku Liparské ostrovy a vulkán Stromboli. Z geologického hlediska je určitě zajímavý geopark Bletterbach či podzemní těžba legendárního mramoru v Carraře. Na Elbě můžete navštívit bílé pláže v zátoce Biodola, ale také černou hematitovou pláž Terra Nerra. Na Sicílii stojí za zmínku městečko Palermo, ale také třeba katedrála Monreale či antické památky a těžba síry v Agrigento.

Předchozí článekDovolená ve Španělsku – jakou dovolenou si vybrat a kam jet?
Další článekDovolená ve Francii – jakou dovolenou si vybrat a kam jet?