Disneyland v Paříži – místo, kde si užije celá rodina

1147
Disneyland v Paříži | varyukhin/123RF.com
Disneyland v Paříži | varyukhin/123RF.com

Chystáte-li se na do Paříže, potom si můžete být jisti, že prožijete pár dní, při kterých se nebudete nudit. Je zřejmé, že za tak krátkou dobu se toto město nedá zcela zmapovat, něco však stoprocentně stihnete a v úvahu by měla přijít i návštěva oblíbeného Disneylandu!

Disneyland v Paříži je zábavním místem, kde se bude bavit doslova celá rodina, počínaje těmi nejmladšími, kteří si zde hlavně užijí na všelijakých atrakcích a konče rodiči, případně prarodiči, kteří mohou posedět na dobrém jídle nebo pití! Disneyland nabídne pro každého něco. Přesvědčit se o tom musíte sami třeba právě při svém pobytu v Paříži.

Pokud se rádi bavíte, máte vyhráno. Vám se odtud určitě nebude chtít. Pařížský Disneyland byl vybudovaný v roce 1992. Naleznete ho 32 kilometrů východním směrem od centra Paříže. Dostanete se sem přímo z centra a to využitím podzemní dráhy na lince A4, která jezdí v patnácti minutových intervalech, vystoupit musíte na stanici Marne-la-Vallée Chessy. Pokud přistanete na letišti Charles De Gaulle, potom se do Disneylandu můžete vydat rovnou autobusovou linkou, která jezdí každou hodinu.

Zajímá vás, co všechno v Disneylandu zažijete? To záleží do značné míry na vás, které atrakce a možnosti využijete! Disneyland lze rozdělit na tři základní části: Tou první je vesnička Disneyland, zde objevíte hotely, restaurace, kluby a obchody, kde si můžete nakoupit přímo suvenýry z továrny! Další částí je potom samotný Disneyland Park, se soustředěním všech nabízených atrakcí. V parku jezdí vláček, kterého doporučujeme využít pro zkrácení cesty mezi atrakcemi. Těšte se také na ohňostroje a velkolepé noční show. Park je rozdělen na čtyři tématické oblasti, které představují Fantasyland, Frontierland, Adventureland a Discoveryland. Třetí části Disneylandu jsou potom studia Walta Disneye, která byla zpřístupněna teprve roku 2002. Zde se můžete seznámit s tím, jak vznikají hrané a animované filmy z dílny právě Walta Disneye.

Samozřejmě, že nic není zadarmo, nejinak je tomu i pokud si chcete užívat eurovíkendy v Paříži a konkrétně potom pobyt v zábavním parku. Je třeba zaplatit jednodenní vstupné, která vyjde na částku okolo 1500 Kč, můžete potom chodit po celém areálu a využívat veškeré atrakce a služby. Pokud se zde budete chtít přímo ubytovat, tak již neplatíte za vstup. Je však třeba zmínit, že nocleh je v Disneylandu drahý. Na vícedenní vstupenky jsou pak poskytovány příslušné slevy. Chcete-li si něco koupit ve zdejších obchůdcích, tržištích nebo posedět v restauraci, potom se platí pochopitelně zvlášť.

I přes poměrně větší finanční náročnost se však během pobytu v Paříži Disneyland stoprocentně vyplatí navštívit. Za tu jedinečnou zábavu to prostě stojí!

Předchozí článekValentýn v Paříži – na Valentýna do romantické Paříže
Další článekProč jet na Silvestra do romantické Paříže?