9 mýtů o námořních plavbách, které vás již nemusí trápit!

696
Luxusní výletní loď | nan728/123RF.com
Luxusní výletní loď | nan728/123RF.com

V dnešní době každým rokem vyjíždí na okružní plavby přes 10 milionů lidí. Všichni vědí, že tyto plavby jsou synonymem zábavy a luxusu. Přesto ale existují lidé, kteří věří určitým mýtům, jimiž jsou plavby po moři a dovolená na lodi bezesporu opředeny.

1. Mořská nemoc

První záležitostí, která se řadí mezi mýty, je jistě mořská nemoc. Určitě si vzpomenete, jak mnozí cestovatelé i zkušení námořníci zvraceli přes palubu a spílali na zpropadenou mořskou nemoc. Na dnešních dálkových lodích je tato nemoc spíše obrovskou výjimkou než čímkoli jiným. Stabilita lodí je taková, že mořská nemoc je prakticky vyloučena.

2. Norovirus

Druhým mýtem je to, že na lodi dostane člověk norovirus. Tento mýtus byl taktéž do jisté míry vyvrácen, jelikož viry tohoto typu a ostatní viry lze dostat prakticky všude, a to nejen na výletní lodi.

3. Všechny okružní plavby jsou all inclusive?

Mnozí lidé si myslí, že okružní plavby na moři jsou automaticky all inclusive. Dříve tomu tak do jisté míry bylo, ale dnes v rámci zlevnění těchto plaveb a jejich poskytování široké veřejnosti dochází i k rapidnímu poklesu cen. To je do jisté míry mimo jiné také spojeno se skutečností, že plavby rozhodně all inclusive nejsou. Záležet bude na tom, co si jednoduše zaplatíte.

4. Kdy a kde mohu jíst?

Určitým mýtem se stala také myšlenka, že lidé musejí obědvat a večeřet v určitou dobu i s cizími lidmi, se kterými by sedět u stolu nechtěli. Není to pravda, záleží jen na vás, kdy si na oběd či večeři zajdete a kterou z restaurací navštívíte.

5. Vejdeme se na loď?

Velkým mýtem se stal také ten fakt, že většina lidí si myslí, že výletní lodě jsou naplněné k prasknutí. To, že by bylo na lodi tolik lidí, že byste si ani na klidném místě nemohli přečíst svou oblíbenou knihu, se rozhodně nestane.

6. Uvidím i něco jiného než mořskou hladinu?

Někteří cestující se také bojí toho, že zastávky těchto lodí budou pouze na plážích a nic neuvidí. Pravda je taková, že se toto klidně může stát, pokud si vyberete některou z tras Karibikem. Jestliže si ale vyberete okružní plavby místy, kde se nacházejí nějaké středověké či starověké památky, tak vězte, že lodě tady budou stoprocentně stavět.

7. Potkám i lidi mé generace?

Další mýtus je spojen s představou, že výletní lodě jsou plné starých lidí, anebo naopak se na nich pořádají pouze párty pro lidi mladé. V dnešní době je většina lodí multigeneračních. Jinými slovy, nemusíte mít strach, že by tato plavidla byla specializována pouze na určitou věkovou skupinu lidí. Své si tady najdou téměř všechny generační skupiny.

8. Je to vůbec bezpečné?

Mezi mýty lze určitě řadit také to, že spousta z nás si myslí, že výletní lodě a okružní plavby na nich jsou nebezpečné. Kriminalita na lodích je naprosto minimální a možnost jejich potopení téměř neexistuje.

9. Nebude na lodi nuda?

Někteří lidé si také myslí, že plavby na lodích jsou nudné. Při cestě na nich ale zjistí, že možnosti mnoha barů, masáží, koupání, kasina diskoték a dalších zábavních center je doslova uchvátí.

Předchozí článekDovolená na lodi – jaké jsou okružní výletní plavby po moři?
Další článekS jakými společnostmi se vydat na okružní výletní plavbu po moři?