Zpáteční letenky do Itálie: Bari – Praha od 1058 Kč

923
Divadlo Margherita a rybářské loďky v Bari | eunika/123RF.com
Divadlo Margherita a rybářské loďky v Bari | eunika/123RF.com

Jih Itálie lze v dubnu navštívit již od 1000 Kč. Letenky do přístavního města Bari lze totiž sehnat již od 509 Kč  (pokud jste členy WDC). Pro všechny ostatní je cena letenek 800 Kč.

Bari je zkrátka ta pravá Itálie. I cenově je tato oblast pro nás přívětivější, místní espresso si dáte třeba za pouhých 50 centů. Město má sice téměř 400 tisíc obyvatel, nicméně narozdíl od přecpaných okolních metropolí jí turismus ještě stále tolik neobjevil. Letenky si zakupte na stránkách dopravce.

Bari – cesta z letiště

Do centra se dostanete nejlevněji autobusem č. 16. Linka jezdí každých 45 minut a trvá zhruba 30 minut. Cena jízdenky je okolo 1 euro. Další možností je využít metro přímo z letiště, cena je ale několikanásobně dražší – asi 5 euro.

Tip na výlet: Alberobello

Nedaleko Bari leží slavná vesnička Alberobello,jejíž pověstné domky ve stylu trulli (foto) byly zapsány do světového dědictví UNESCO. Tyto domky jsou stavěné bez malty pouze z opracovaných kamenů. Klasicky mají jen jednu místnost. Střecha je zdobena bílými znaky, stejně jako stěny, které jsou zářivě bíle a olíčené vápnem.

Kde jinde hledat ubytování online?

  • Velmi populární alternativou se stává AirBnB, kde získáte přes tento odkaz slevu okolo 500Kč na ubytování Airbnb.cz

Příklad akčních cen letů na trase Praha – Bari – Praha

Co se může hodit?

  • Zrušený a zpožděný let? -> Vaše nároky
  • Jestliže má vaše kabinové zavazadlo rozměr 42x32x25 cm nebo je menší, můžete si je vzít na palubu bez poplatku. Musí se vlézt pod sedadlo před vámi.

Je-li vaše kabinové zavazadlo větší než malé kabinové zavazadlo, ale nepřesahuje rozměry 56x45x25 cm, lze si ho s sebou vzít na palubu za poplatek. Musí se vlézt do horní skříňky. Musíte být schopni jej do horní skříňky umístit bez pomoci ostatních.

Předchozí článekZpáteční letenky do Nizozemska: Praha – Eindhoven od 1027 Kč
Další článekLondýn na valentýna z Brna a zpět od 658 Kč