Zpáteční letenky do Benátek z Prahy od 458 Kč

699
Lodě na kanále v Benátkach | emprize/123RF.com

Na poslední chvíli WizzAir uvolnil několik zlevněných zpátečních letenek mezi Prahou a Benátkami. Odlet je již za necelé tři týdny, tedy začátkem března. Tato akce platí pouze pro WDC členy, pro ostatní je cena o 540 Kč dražší. Pokud byste letěli ve dvou, určitě se rovnou vyplatí koupit i WDC členství, které je na rok a stačí, aby pouze jeden ze dvou cestujících členství měl.

Příklad termínu:

  • 1. březen | Praha – Benátky| 299 Kč (pro nečleny WDC 499 Kč)
  • 5. březen | Benátky – Praha| 529 Kč (pro nečleny WDC 799 Kč)

Dopravce – letenky nakupte na wizzair.com

Jelikož jsou termíny mimo hlavní sezónu, lze vidět, že i ceny ubytování jsou nízko. Ideální čas na to, si tedy prohlédnout město.

Ubytování – hledejte na srovnávači cen hotelů booking.com

Cestovní pojištění – výhodně od 8 Kč / den, celoroční pojištění za 237 Kč na osobu – sjednejte si cestovní pojištění.

Benátky – cesta z letiště

Letiště Treviso je vzdáleno od centra 26 km. Do Mestre nebo přímo na ostrovní Benátky zvolte autobus ATVO. Cesta zabere zhruba 40 minut a stojí okolo 10 eur. Levnější alternativa by byla využít místní ACTT autobus č. 6 na nádraží do Trevisa za 1, 50 eur a dále vlakem do stanice Mestre nebo Santa Lucia. Vlak jezdí přibližně každých 20 minut a cesta stojí necelé 3 eura. 

Co si v Benátkách nenechat ujít?

Pokud jedete do Benátek prvně, určitě se nenechte ujít Canal Grande a slavný most Ponte di Rialto. Pak si doporučuji projít malé uličky směrem na námestí sv. Marka, kde uvidíte i nádhernou baziliku. Tam si dejte pauzu a projděte si obchůdky a samozřejmě využijte gondoly – menší tip o ceně lze s místními docela lehce smlouvat :). Na mě přišli s tím, že cena je 90 euro a usmlouval jsem to na 50!

Další tip je se podívat k nemocnici, kde místo sanitek uvidíte lodě rychlé pomoci. Nedaleko je pak pěkný ostrůvek hřbitovem.

Kde jinde hledat ubytování online?

  • Velmi populární alternativou se stává AirBnB, kde získáte přes tento odkaz slevu okolo 500Kč na ubytování Airbnb.cz

Vyfocený příklad letu u letecké společnosti:

Co se může hodit?

  • Zrušený a zpožděný let? -> Vaše nároky
  • Jestliže má vaše kabinové zavazadlo rozměr 42x32x25 cm nebo je menší, můžete si je vzít na palubu bez poplatku. Musí se vlézt pod sedadlo před vámi. Váha zavazadla musí být do 10 kg.

Je-li vaše kabinové zavazadlo větší než malé kabinové zavazadlo, ale nepřesahuje rozměry 56x45x25 cm, lze si ho s sebou vzít na palubu za poplatek. Musí se vlézt do horní skříňky. Musíte být schopni jej do horní skříňky umístit bez pomoci ostatních.

Předchozí článekZpáteční jízdenky na trase Praha – Litva za 270 Kč i na víkend
Další článekZpáteční letenky: Bratislava – Sicílie od 1 300 Kč