Jak se na cestách nezabít: rady nejen pro zamilované páry

545

Cestovat v páru je opravdu dobrodružný zážitek, možná že i mnohem dobrodružnější, než cestování sólo. Pokud si nejste jistí, jestli stojí váš vztah na pevných základech, vydejte se společně třeba objevit Ameriku. Cestování je totiž zkouška ohněm i pro ty nejzamilovanější hrdličky, ale pokud obstojíte, věřte, že jste našli toho pravého. Pokud vyrážíte na cesty v páru nebo ve skupině, určitě se vám bude hodit pár rad, jak se navzájem nepozabíjet.

Vymyslete společně plán cesty…před cestou

Že jste s partnerem jedno tělo, jedna duše? No, uvidíte na cestách. Možná jste se shodli na destinaci a místě určení, ale mnoho lidí má rozdílnou představu o tom, co se bude odehrávat po příjezdu. Každý má trochu jiný cestovní styl a baví vás odlišné věci, proto je dobré si o tom promluvit předem (zejména, pokud jste spolu pouze krátkou dobu).

Poznejte přání vašeho partnera

Vše je o kompromisu. Zeptejte se vašeho partnera, co by rád viděl, navštívil a jakým způsobem si cestu představuje. Zkuste porozumět sobě navzájem a vyjít si maximálně vstříc. Myslete na to, že občas budete muset navštívit místa, kam byste sami asi nešli a které vás až tak nezajímají.

Možná se vydáte na fotbalový zápas, potápět do hrůzné temné jeskyně, nebo naopak nakupovat do největšího obchodního domu v Miláně. Ale vlastně, proč ne? Zkusit se má přeci všechno! Pamatujte, zážitek nemusí být pozitivní, nýbrž intenzivní!

Nebojte se trávit čas samostatně

Chcete se ze společného cestování vrátit jako pár? Věnujte se občas jen sami sobě. Není možné být společně 24 hodin 7 dní v týdnu. Každý potřebuje dobít baterky a trochu si odpočinout od toho druhého. Dopřejte si to (aspoň si budete mít večer o čem vyprávět).

Zabalte si oblečení do batohů navzájem

Tato rada zní dost šíleně, ale až se vám jedno zavazadlo ztratí, budete rádi, že máte co na sebe. Prostě to najdete v druhém batohu.

Nebojte se ticha

Jen proto, že nikdo nic už hodinu neříká, neznamená, že jsme naštvaní. Každý někdy tráví čas tiše a bez potřeby komunikovat. Pamatujte, že nemusíte vyplnit každou chvíli slovy (to byste se opravdu navzájem pozabíjeli).

Mějte společné fotky

Koukat se na fotky z dovolené, na kterých je vždy jen jeden, je opruz. Nebojte se požádat někoho v okolí, aby vám udělat společnou vzpomínku, která připomene prožité chvíle.

Připojte se ke skupině

To, že jste pár, vás bude tlačit k tomu, že už další lidi nepotřebujete. Nenechte se vloudit do „samoty“ a vyrazte na skupinový výlet, mluvte s místními a najděte si další kamarády na cestách (tak, jako kdybyste cestovali sami).

Vytvořte si vlastní cestovní hry

Určitě si nezapomeňte vzít karty nebo nějaké cestovní hry. Uvidíte, že nakonec si najdete i ryze novou zábavu, která bude spojená s vaším cestováním.

Dělejte bláznivé věci, které vás donutí se smát

Smích je nejúžasnější způsob, jak se sblížit a prolomit ledy. Ať už jste dlouhodobí partneři, nebo se skoro neznáte, smích vám pomůže vybruslit z těžkých situací. Berte věci s humorem a překonáte všechny problémy. Určitě se nebojte dělat bláznivé věci (i takové, které byste se doma nikdy neodvážili). Ve většině případů se nestane nic hrozného, naopak, budete mít nezapomenutelné zážitky.

Předchozí článekZpáteční letenky z Prahy do Paříže za 1 837 Kč
Další článekZpáteční letenky z Bratislavy do Paříže za 34 euro