Jak se cítí každý cestovatel po rezervaci letenky!

463

Jen málo věcí se vyrovná tomu, když se rozhodnete zařídit si vlastní dovolenou. Obzvláště, pokud v tom nemáte tolik zkušeností. Jeden pak může zažívat celou řadu emocí, které jsme se dnes snažili popsat pro ty, které možná právě toto čeká.

1. Panika

Klik! OK, zvládl jsem to. Nakonec jsem na to tlačítko „objednat“ klikl a peníze se již odečetly z účtu. Teď už mám zakoupenou letenku nebo třeba hotel. Teď již zbývá vše to ostatní. BYLO TO ALE SPRÁVNÉ ROZHODNUTÍ? Určitě jsi vybral to nejlepší? Kolik jsi utratil? Co na to řeknou rodiče?

2. Zamyšlení se

Kdo mi dal vlastně pravomoce dělat takové velké rozhodnutí? Jasně, mám práci a vydělávám, abych si mohl čas od času něco koupit, ale tohle možná byla chyba.

3. Finanční stres

OK, ta cena za dovolenou bude možná trochu vyšší, i když jsem koupil super levný last minute. Teď bych si měl asi na chvilku utáhnout opasek, že? Žádný Starbucks… alespoň tak týden.

4. Zvědavost

Tak třeba to nebylo nakonec tak špatné rozhodnutí, člověk by měl cestovat a poznávat co nejvíce. Musím více vycházet z komfortní zóny. Taky potřebuji už pauzu a trochu změnit prostředí. Chci se přeci podívat do světa. Jo, učitě to bude stát za to! Ještě že jsem se hecnul a koupil to.

5. Nejistota

OK, první průser. Ne, nic nevím. Rozhodně bych neměl dělat takové velké rozhodnutí. Co jsem si vlastně vůbec myslel? I když…

6. Vzrušení

Je to vlastně docela rachot… už se nemůžu dočkat. Nakonec tohle by mohl být nezapomenutelný zážitek. Tam jinde jsou lidé přeci otevřenější. Třeba tam někoho poznám. Život je plný překvapení…

7. Svoboda

Začíná mi docházet, že tenhle trip je pro mě vlastně únik od každodenní obyčejnosti. Takové vysvobození. Už brzy budu odcházet z práce naposled a vyrazím na cestu. Je na čase brainstormingovat, co tam vlastně budu dělat.

8. Nezničitelnost

Všechno jsem zvládl sám. Zarezervoval jsem si ty letenky, hotel… sám jsem se tak rozhodl. Už jsem se dostal tak daleko a teď mě čeká prozkoumávání neznámého. Nic mě nezastaví! Jsem pánem všeho tvorstva! Vše určitě bude v pohodě.

9. Panika (zase)

Ne, ne, ne. Tohle určitě byla sakra chyba, vždyť já jsem mezi tím mohl udělat takových věcí! Tolik se toho bude dít, když já zrovna budu pryč! Sotva si dokážu vzpomenout, abych si vypral ponožky a teď letím někam do pryč a sám? Jak si vůbec zabalím kufřík?… Mám kufřík?

10. Pán světa

Tak jo, zvládl jsem si zabalit vše (vlastně to byla maminka / přítelkyně, ale já jim říkal, co si vemu!), co potřebuji. Vše mám již připravené a naplánované. Vím kde je hotel a jak se tam dostat. Teď jsem již zkušený cestovatelský mudrc a pokud někdo něco potřebuje vysvětlit, vždy by se měl zeptat především mě.

11. Klid

Vždyť zas tolik o moc nejde, všechno je vlastně v pohodě. Vše připraveno a dovolená může začít. Když už zavřu oči, tak se vidím na té dovolené. Dokážu si ji dokonale představit, protože jsem projel asi tak zilion fotek. Vůbec nevím proč jsem tak vyváděl. Už letíííííííím.

Předchozí článekIndie: Cesta za kulturním šokem
Další článekPaříž – 11 super tipů jak ušetřit a užít si město na Seině