Dovolenou v Chorvatsku si ideálně zařiďte sami

621

Chorvatsko již dlouho patří k jedné z nejoblíbenějších destinací pro letní dovolenou díky své vzdálenosti od České republiky, teplému, průzračnému moři, krásám přírody i celkem jistému počasí, a nabízí širokou škálu ubytování, od levných autokempů až po hotely v různých cenových relacích.

Můžete zde najít celkem levné ubytovací zařízení jako autokempy se stany či karavany, tak luxusní a drahé hotely chlubící se několika hvězdičkami, bazény či all inclusive. Nejpopulárnějším a nejoblíbenějším typem je ubytování v soukromí v Chorvatsku které skýtá mnoho výhod.

Soukromé pokoje či apartmány jsou perfektní volbou v případě, že toužíte po klidné a ničím nerušené dovolené. Díky nim se bezpečně vyhnete hluku a ruchu hotelových komplexů či kempů, nočním barům a diskotékám (pokud ovšem nejste ubytovaní v jedné ulici právě s nočním klubem- to je třeba si zjistit). Pokud cestujete jako dvojice, jsou skvělým místem pro udržení si soukromí, v případě, že chcete cestovat s dětmi, vám soukromé pokoje či apartmány nabídnou více osobního prostoru a také prostor pro děti, rodinnou atmosféru a klid.

Ceny ubytování v soukromí jsou různé, záleží na majiteli, poloze ubytování, termínu dovolené (doporučujeme levnější last minute v Chorvatsku v září kdy je stále teplo a ceny jsou o čtvrtinu menší), zda se jedná o pokoj či apartmá, vybavení interiéru klimatizací, televizí či wifi, a na mnoha dalších faktorech. Celkově vzato ale za ubytování v soukromí zaplatíte mnohem méně než za hotely, už proto, že si většinou vaříte sami a po apartmánu vám každý den neběhá pokojová služba, ale také proto, že nemusíte platit provizi cestovní kanceláři.

Platí také, že čím známější místo, tím je pravděpodobnost větších výdajů vyšší, takže Makarská zřejmě bude dražší než třeba některý ze vzdálenějších ostrovů. Další výhodou jsou čím dál populárnější grily a zahradní posezení, které se můžou stát ideálním způsobem trávení dlouhých, teplých večerů venku. Grilovat můžete maso i místními rybáři čerstvě vylovené ryby, které jsou mnohem lepší než ty z obchodu.

Ubytování v soukromí také představuje možnost bližšího, až přátelského kontaktu s majiteli a okolím, získání tipů na výlety na zajímavá místa nebo třeba místní trh. Někteří vám dokonce rádi zorganizují projížďku jejich rybářskou kocábkou s názornou ukázkou lovu ryb, chobotnic nebo velkých škeblí. Někteří soukromníci také často obdarovávají hosty svou úrodou, například zralými rajčaty či meruňkami, které také chutnají mnohem lépe než ty koupené.

Předchozí článekHit: Praha – Miláno zpáteční letenky za 648 Kč
Další článekZpáteční letenky Brno – Londýn za 704 Kč