5 bláznivých způsobů jak si užít Londýn

981

Londýn, romantické město na břehu řeky Temže, je jedním z nejnavštěvovanějších hlavních měst světa. Jelikož jsou letenky z Česka za hubičku skoro každý den, je škoda tento vzácný evropský klenot nenavštívit i víckrát za život (nebo za rok). Až se nabažíte všech památek, které dle turistických průvodců musíte nutně vidět, zkuste prožít Londýn trochu jinak. Bláznivě. Svéhlavě. Marnivě. Anebo jen tak, bez cíle. Mějte hlavu v oblacích, pusťte nohy na špacír a prostě se toulejte…

Navštivte bleší trhy uprostřed čínské čtvrti Soho

Nenechte si ujít nejznámější čínskou čtvrť v Londýně. Dojdete tam v pohodičce pěšky (tak jako skoro ke všem památkám v centru) a užijte si poletování umělců, pokukování alternativních návrhářů, místní hudbu, miliony stánků s nejrůznějším harampádím a hlavně skvělé pochoutky. Už za 5 liber si nacpete břicha v pouličním all inclusive bistru!

Nakoukněte do tradičních anglických obchodních domů

Až se budete jen tak toulat Londýnem, zkuste navštívit některý z tradičních obchodních domů. Britské obchodní domy jsou fenomén, který u nás není moc známý. Obchodní domy se od těch našich značně liší, pokud jde o “míru luxusu”. Právě luxusní domy z konce 19. století nebyly určeny pro nižší nebo střední třídu, ale pouze pro smetánku. Nebojte se, pustí vás dovnitř i v otrhaných kraťasech a s batohem a věřte, že je to o to větší legrace. Mezi ty nejznámější patří například: Fortnum & Mason, Harrods nebo Liberty.

Staňte se bohémem v čtvrti Camden

Nechte problémy opravdu doma a zatoulejte se do bohémské čtvrti Camden Town. Čtvrť má svou nevšední atmosféru a tajuplné kouzlo. Zdejší podniky a obchůdky jsou vyhlášené pro svůj alternativní styl a často sem zavítají hlavně studenti a mladí lidé (ať už věkem, nebo duší). Ve čtvrti se pořád něco děje, od pouličních koncertů po nejrůznější trhy.

Zúčastněte se obřadu klíčů

Ceremony of the keys je „tajemným obřadem“, který se každou noc již po 700 let odehrává v srdci Tower of London. Každý večer před 10 hodinou probíhá ceremoniál, kdy strážce zapečetí hrad a korunovací klenoty, které jsou v něm uloženy. Největším tajemství na tom všem je, že vstupné je zdarma, jen si musíte na internetu udělat rezervaci.

Ochutnejte místní pokrmy

Snad nejbláznivější věc, kterou můžete v Londýně udělat, je ochutnávat „tradiční britskou kuchyni“. Angličané totiž nemají téměř žádné své tradiční jídlo, nepočítáme-li full english breakfast – klasickou anglickou snídani, anebo fish & chips.

Full English breakfast si dává každý, ale málokdo si troufne na Haggis – tradiční skotské jídlo. V Londýně je spousta restaurací, kde si Haggis můžete dát. Určitě si tyto jedinečné pokrmy nenechte ujít, zaplatíte za ně kolem 8 liber, haggis bude krapek dražší, ale stojí to za to! No a nezapomeňte vše zapít kvalitním černým čajem, přesně o páté (jen bacha, je trochu silnější).

Předchozí článekZpáteční letenky do Benátek z Prahy za 558 Kč
Další článekLetenky z Brna do Londýna od 459 Kč